10 rzeczy, które musisz odrzucić, aby pójść do przodu

10 rzeczy, które musisz przestać robić, aby pójść do przoduSą rzeczy, które musisz porzucić, aby pójść dalej. Bez tego ciągle coś lub ktoś będzie trzymał Cię w miejscu.

1. Nie interesuj się opiniami innych ludzi.

Informacja zwrotna od mentora, osoby z którą się liczysz jest na wagę złota. To taka opinia, dzięki której zmieniasz swoje działania i nabierasz wiatru w żagle. Niestety w większości przypadków opinie, których słuchamy jak wyroczni to zwykła ocena naszego życia czy działania przez innych, przypadkowych ludzi. Nie ważne jest co myślą o Tobie inni, co mówią i jakie mają wobec Ciebie (A raczej Twojego życia) zamiary. Liczy się to, co Ty o sobie myślisz i co robisz. Rób dokładnie to, co jest dla Ciebie najlepsze w danym momencie. Daj sobie prawo żyć tak, jak tego chcesz, bez oglądania się na innych (oczywiście pod warunkiem, że nikomu nie szkodzisz).

 

2. Zarzuć ciągłe myślenie o niepowodzeniach z przeszłości

Ten co nie próbuje nie ma porażek. Porażka to tylko poznanie metody, która nie działa. Thomas Edison nim jego żarówka zapaliła miał tysiące niepowodzeń, tysiące porażek. Zawsze mówił „wymyśliłem sto sposobów, jak nie zapalić żarówki i jeden, jak zapalić”. To, co się liczy naprawdę to to, co robisz właśnie teraz.

 

3. Dowiedz się, czego pragniesz.

Pójdziesz dalej tylko wtedy, gdy zdecydujesz dokąd chcesz dojść, co chcesz osiągnąć i czego pragniesz. Tylko to powoli Ci ruszyć się w danym kierunku. Podejmij wyzwanie i określ, co chcesz w życiu osiągnąć i działaj z pasją.

 

4. Nie zwlekaj z rzeczami, które zaplanowałaś.

Istnieją dwa rodzaje przeżycia tego życia. Albo przyjmujesz je, takim jakim jest i biernie idziesz z wiatrem. Drugie wyjście to wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i układanie je pod siebie i swoje potrzeby i marzenia. Najlepszy moment aby zacząć żyć swoim życiem to 20 rok życia… Drugi najlepszy moment to właśnie ta sekunda!

 

5. Zdecyduj się coś robić.

Jeśli zdecydujesz się robić nic, będziesz w miejscu, w którym jesteś. Nic więcej się nie wydarzy, ewentualnie mniej. Pozwolisz przejąć kontrolę nad swoim życiem innym. Mało przyjemna perspektywa. Nikt lepiej nie zatroszczy się o Ciebie jak Ty sama. Zdecyduj, jak chcesz od dzisiaj żyć, co chcesz ubierać, co jeść z kim się spotykać i pracuj nad tym, aby to osiągnąć.

 

6. Nie zawsze będziesz mieć racje

Ciągła chęć posiadania racji i tylko swojej słusznej blokuje Cię w uczeniu się nowych wartościowych rzeczy. Ucz się, poznawaj nowe, broń swoich wartości i bądź otwarta na nowe rzeczy. To pozwoli Ci iść przed siebie.

 

7. Nie uciekaj przed problemami, które powinny być naprawione.

Nie uciekaj. Zatrzymaj się na tą chwilę i przypatrz się problemowi. Wcześniejsze rozwiązanie problemu ułatwia w przyszłości rozwiązywanie innych problemów. Nierozwiązany problem trzyma Cię w miejscu. Myślami wciąż jesteś przy nim, zamiast skupić się na realizowaniu kolejnych etapów. Rozwiązany problem daje Ci odwagi i siły do dalszej pracy, a w przypadku pojawienia się kolejnej przeszkody będziesz wiedzieć, że dasz radę.

 

8. Zacznij podejmować decyzje niż szukać wymówek.

Wymówek można wymyślić milion w ciągu chwili. Hasła „nie da się”, „to nienajlepszy moment”, „gdy tylko…”. Lepszego momentu nie będzie, lepszej sytuacji nie będzie. Teraz jest najlepszy czas na działanie.

 

9. Oglądaj się na pozytywne punkty w swoim życiu.

To co, czemu się przyglądasz, częściej widzisz i częściej doświadczasz. Wspominaj myśl i celebruj dobre chwile w swoim życiu. Będzie ich więcej. Siłą myśli je do siebie przyciągniesz. Wyrażaj sobie wdzięczność za dobre chwile w swoim życiu. Rób sesje wdzięczności codziennie wieczorem, za dobre chwile, jakich w danym dniu doświadczyłaś.

 

10. Doceniaj chwilę.

Codziennie w Twoim życiu, jak już pisałam o tym wcześniej dzieją się małe cuda. Doceniaj je, bo tych małych pięknych chwil w Twoim życiu będzie zdecydowanie więcej niż wielkich sukcesów. Ciesz się małymi rzeczami.

 

z pozdrowieniami
Kamila Kozioł

 

PS. Doceń mnie poprzez pozostawienie komentarza pod poniższym wpisem. Jakie techniki stosujesz aby iść do przodu?