6 złotych zasad, jak polubić swoją pracę?

do emerytury zostało Ci około (1)

 

Nie ma problemu, jeśli to, co się robi wynika z realizacji marzeń. Takie zajęcia się lubi, a nawet kocha. Oczywiście można nie lubić niektórych zadań, lub wykonywać niektóre obowiązki z mniejszym entuzjazmem. To jednak nie wpływa na całokształt.  Jest to niezależne od razu wykonywanej pracy. Można być spełnionym handlowcem, ponieważ kontakt z ludźmi, negocjacje i szczypta niepewności to dla Ciebie najlepsze, co może być. Możesz być też rodzicem, który pracuje w domu – wychowuje dziecko i opiekuje się domem. Jeśli wynika to z realizacji marzeń – lubisz to robić.

 

 

Zasada 1. Kochaj to, co robisz

Albo lepiej, znajdź taką pracę, w której będziesz robić to, co kochasz. Wiem, i mówicie mi o tym, że nie zawsze tak łatwo. Oczywiście, ale jeśli policzysz sobie ile lat, miesięcy albo dni pozostało Ci pracować w poczuciu, że to zmarnowany czas , to warto zastanowić się nad zmianą kursu! Jeśli masz około 30 lat, to do emerytury pozostało Ci 13 505 dni!  To są Twoje dni, możesz narzekać przez prawie dwadzieścia pięć tysięcy dni, że nienawidzisz poniedziałków, że znów MUSISZ iść do pracy, lub poświęcić 365 dni na przekwalifikowanie się i rozpoczęcie takiej pracy o jakiej marzysz! Jeśli jednak nie możesz, lub nie wiesz na ten czas, jak inaczej możesz pracować – uwierz, że każdą pracę można polubić.

 

Zasada 2. Ustal styl swojej pracy

Jeśli nie masz wpływu na obowiązki w pracy to masz prawo na wybór stylu swojej pracy. Podejdź do swoich obowiązków z radością, dobrą energią i może … nietypowo! Zobacz, jak Ci się pracuje. Wykonane zadanie, wywołany uśmiech współpracowników da również i Tobie zadowolenie.

[sociallocker id=”1820″] [/sociallocker]

 

Zasada 3. Ustal, co chcesz osiągnąć

Chodzić do pracy bez celu jest pomyłką. Chodzenie do pracy i przepracowanie grzecznie od 8 do 16 nie zapewni Ci  ani  satysfakcji  a tym bardziej awansu. I to dotyczy się również osób posiadających własną firmę. Robienie wciąż tego samego, ograniczanie się do absolutnego minimum nie zwiększy zysków w firmie. Ustal swoją terminowość, wyniki sprzedażowe, liczbę obsłużonych klientów dziennie, wykonanych telefonów… z celem łatwiej się pracuje.

 

Zasada 4. Nie narzekaj!

Statystyki są nieubłagane! Około 10% nie ma pracy, kolejne kilkanaście procent pracuje na czarno, kolejne procenty otrzymują najniższą krajową…. Masz pracę? Otrzymujesz wynagrodzenie? Nie narzekaj. Postaraj się ją polubić. Idąc do pracy skupiaj myśli na dobrych rzeczach z nią związanych. Jeśli rozmowa w firmie zaczyna mieć charakter narzekający i nic nie wnoszący, skup się na rozwiązaniu, zadaj pytanie „co możemy zrobić, aby rozwiązać ten problem?”

 

Zasada 5. Porządek

Uporządkuj biurko, uczyń je miłym dla oka. Postaw kwiatka albo go zdejmij, jeśli Ci przeszkadza ;) niech Twoje miejsce pracy będzie dla Ciebie przyjemne i atrakcyjne. Niech miejsce pracy pobudza Cię do twórczego myślenia. Jedna z moich Klientek zakupiła sobie piękną filiżankę, z której chętnie pije kawę w ciągu dnia. Możliwość picia kawy z wymarzonej filiżanki pozytywnie ją nastraja do działania

 

Zasada 6. Dokończ niedokończone

Jeśli coś się za Tobą ciągnie od miesięcy a już dawno można byłoby to zakończyć – zrób to. Pozamykaj wszystkie niezamknięte sprawy, które tylko rozpraszają Twoją uwagę. Pozałatwiaj wszystkie zaległe zadania, raporty itp. Możesz stworzyć Listę Spraw Które Zamykam . Wypisz wszystkie zadania i codziennie zajmuj się jednym z nich.

 

Nie ma sensu tracić czasu na pracę, której się nie lubi. Uczyń ją przyjemniejszą lub zrób wszystko by zacząć robić coś, co kochasz. Przed Tobą ok 13 500 dni pracy!

  • Kamila, genialny wpis! :) Doskonały przepis na polubienie swojej pracy. Ważne jest to, by praca nam sprawiała przyjemność, byśmy ją polubili. Spotykam różnych ludzi, którzy idą do pracy jak na skazanie. Jest to straszne. Zazwyczaj jej nie lubią, ale zawsze można ją zmienić, co i ja zalecam.
    Pozdrawiam

    • Kamila

      Dziękuję Łukasz! Czasem niewiele trzeba, a wiele zmienia :)