Jak myślenie wpływa na poczucie własnej wartości?

Kamila Kozioł, coaching śląskWszystko, co dzieje się w Twoim życiu jest efektem jakiegoś Twojego działania. Nic nie dzieje się przez przypadek. Twoje życie jest wynikiem Twoich decyzji, przekonań, przemyśleń i działań – nie może być inaczej.

Mówi się, że to co zasiejesz to zbierzesz. Idąc takim tokiem myślenia, jeśli chcesz w przyszłości zbierać dobre, czyste i zdrowe zboża, potrzebujesz już dziś siać dobro. To dobro, to myśli, działania i przekonania. Pamiętaj, Twój świat zewnętrzny zawsze będzie odzwierciedleniem tego, co myślisz w tej chwili.

Na szczęście, mamy całkowitą kontrolę nad tym, o czym myślimy. Nasz umysł jest jak niezwykły komputer, który możemy zaprogramować, aby osiągnąć niesamowite rzeczy. Karmiąc nasz umysł czystymi, jasnymi  i pozytywnymi myślami, łatwiej realizować nasze pragnienia i cele. Gdy to jest pożywienie dla naszego umysłu – pozytywne myśli i przekonania – potrafimy działać z ufnością wobec samych siebie, zwłaszcza pod wpływem stresu.

A Ty, co sądzisz przez większość czasu? Pozytywni i szczęśliwi ludzie myślą o tym, czego pragną i przez większość czasu nastawieni są na realizowani krok po kroku swoich celów. Nieszczęśliwi, negatywnie nastawieni  ludzie myślą o tym, czego nie chcą, i kto jest winien obecnego stanu sytuacji, stojąc w miejscu.

ZADANIE: Od teraz myślisz o sobie tylko w dobry sposób, codziennie wieczorem zapisz trzy nowe pochlebne zdania na swój temat.

Miłego tygodnia!

Kamila Kozioł
– akredytowany coach ACC ICF, współautorka książek, doradca rozwoju osobistego

 

Jeśli ten post pomógł Ci lub dał do myślenia, pozostaw proszę komentarz. Podziel się przeżyciami z nami.