Jak zmienić swoje życie?

5 sposobów na start do zmiany życia na lepsze

Jeśli istnieje słowo, które blokuje zmiany w naszym życiu to z pewnością jest to słowo „NIE”. „Nie, nie mam energii na rozpoczęcie nowego biznesu”, „nie, nie mam czasu, aby napisać książkę”, „nie, to się na pewno nie uda, nie ma sensu próbować – szkoda czasu”. Moi Klienci mówią, że trudno było im usunąć ze swojego słownika słowo „nie” i zastąpić je słowem „TAK”. Jest to oczywiście możliwe, ale wymaga to pracy, której owocem będzie lepsze życie. Podzielę się z Tobą kilkoma radami, których wypróbowali moi Klienci.

1. Zapomnij, co mówią inni, lub mogliby powiedzieć.
Często mówimy sobie „nie”, ponieważ uważamy, że ktoś z naszych bliskich może nie zaakceptować naszych działań. Po pierwsze, zapamiętaj, że każdy żyje własnym życiem i każdy ma prawo przeżywać je tak, jak chce. Jeśli ktoś mówi, że nie powinnaś czegoś zrobić, nie oznacza, że nie powinnaś. Zadaj sobie pytanie: „dlaczego on/ona mówi, żebym tego nie robiła?” i zobacz co ustalisz w rozmowie z samą sobą.

2. Trzymaj się pozytywnych ludzi
Bycie wokół ludzi, którzy już nauczyli się mówić „tak” mogą Ci pomóc. Ich pozytywne myślenie zachęci Cię do próbowania nowych rzeczy, podążania za marzeniami, i będą motywować Cię, nawet gdy sama będziesz chciała uniknąć spróbowania czegoś nowego. Mogą również nauczyć Cię zidentyfikować Twoje najgorsze przekonanie dotyczące „nie” i pomóc Ci całkowicie je usunąć.

3. Przestań narzekać
Narzekanie zdarza się każdemu nas. Ograniczyć je jednak do minimum, a najlepiej zupełnie przestań narzekać, ponieważ narzekanie, czyli mówienie o wszystkim w negatywnym świetle, pomaga Twojemu umysłowi wygenerować jeszcze więcej wymówek. Następnym razem, kiedy złapiesz się na narzekaniu, musisz natychmiast przerwać. Pomyśl, jak rozwiązać swój problem a następnie napraw go. Będziesz zaskoczona, jak poprzez małe sukcesy można wyhodować pozytywne nastawienie do życia.

4. Spróbuj czegoś nowego
Wiele negatywnych myśli pochodzi od idei, że nie możemy zrobić coś, czego nigdy się wcześniej nie próbowało. Jeśli spróbujesz nowych rzeczy, okaże się, że świat jest pełen rzeczy, których nigdy nie robiłaś, a teraz masz okazję. Najlepiej zacznij robienie czegoś nowego z grupą ludzi, wtedy trudniej będzie Ci powiedzieć „Nie, nie mogę tego zrobić.”

5. Znajdź czas dla swoich pasji
Bez względu na to, kim jesteś, masz marzenia i cele. Są osoby, które mówią, że nie mają czasu aby je realizować. Wystarczy dobrze zaplanować dzień, aby znaleźć trochę czasu na poświęcenie się swojej pasji. Dając sobie czas na robienie rzeczy, które uwielbiasz zwiększy poczucie Twojej własnej wartości i da Ci odwagę powiedzieć „tak”. Pamiętaj, że nigdy nie możesz żałować, że spędziłaś czas na robieniu czegoś pozytywnego.

Spróbuj zabić kilka negatywnych nawyków w swoim życiu przynajmniej na tydzień. Zaskoczysz samą siebie.