Jakie są Twoje relacje z bliskimi? Proste zasady

relacjezbliskimiKiedy ostatni raz powiedziałaś swoim bliskim, że ich kochasz? Kiedy każdemu z najbliższych Ci osób powiedziałaś, że Ci na nich zależy? Bez względu na odpowiedź zrób to dzisiaj. Tak, dzisiaj. Widzisz, 6 lutego miną dwa lata, kiedy moja Babcia zmarła na nowotwór. Rzadko jej mówiłam, że ją kocham. I bardzo tego żałuję. Nie popełnij tego błędu, który ja wtedy popełniłam. Teraz mówię moim bliskim bardzo często, że ich kocham. Staram się często spotykać z bliskimi, przyjaciółmi i osobami, na których mi zależy.

Staraj się, aby każdego dnia, Twoi bliscy wiedzieli, ile dla Ciebie znaczą.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo mówić o swoich emocjach, a jeszcze trudniej jest je wyrażać. Zaufaj mi, że z biegiem czasu będzie Ci łatwiej. Jeśli na początku będzie to dla Ciebie ogromna bariera, by wyrazić słownie, ile dla Ciebie znaczą, po prostu spędzaj z nimi więcej czasu, rozmawiaj, bądź zainteresowana tym, co się u nich dzieje. Pewnie zgodzisz, się, że czyny są ważniejsze od słów (co nie oznacza, że nie powinnaś spróbować mówić, o tym, że ich kochasz).

Spędzanie czasu z osobami, które są dla Ciebie ważne będzie dla Ciebie momentem relaksu i szczęścia.

Większość z nas jest zajęta, ma obowiązki w pracy, w domu… Ale chyba potrafisz znaleźć 5 minut? Zapytasz: 5 minut? A co ja mogę w 5 minut? Przeczytaj kilka wskazówek:

  • Jeśli masz tylko 5 minut: napisz maila, smsa. To nie trwa długo. Proste pytanie, jak minął ich dzień, to niewielki gest, który pokazuje, że jesteś zainteresowana tym, co się u ważnej dla Ciebie osoby słychać. Taka wymiana maili może w dłużej perspektywie okazać doskonałą formą komunikacji dla mocno zabieganych i oddalonych od siebie osób.
  • Jeśli masz 10 minut: Zadzwoń do tej osoby. To chyba całkiem proste, prawda?
  • Jeśli masz 30 minut: możesz umówić się na kawę. Wpaść kogoś na moment odwiedzić. Myślę, że raz na tydzień znajdziesz 30 minut, dla osoby, którą kochasz?
  • Jeśli masz kilka godzin: to doskonała okazja aby umówić się na obiad. A może wieczorny dzień w weekend? Powiesz: kilka godzin? Absolutnie nie mam tyle czasu! A ja Ci zadam pytanie: a ile czasu w ostatnim tygodniu wieczorem oglądałaś telewizor? No i właśnie znalazłaś czas na rozmowę, spotkanie, spędzenie czasu z bliskimi. I naprawdę, naprawdę powiadam, telewizor to nie wspólne spędzanie czasu… chyba, że konkretny film (choć lepiej wtedy pójść do kina).
  • Słuchaj, co do Ciebie mówią. Skup się na tym, co mówią i co czują. W czasie, kiedy jesteś ze swoim rozmówcą bądź tylko dla niego. Nie myśl, co zrobić na obiad, i jak minął dzień w pracy.
  • Baw się i bądź zrelaksowana. To jest czas, o którym marzyłaś, spędzasz czas z osobą, na której Ci zależy. Co może być lepszego?! Rób wszystko, aby bawić się w tym czasie jak najlepiej.

Życzę Ci spędzania jak największej ilości czasu z osobami, które są dla Ciebie ważne.
Kamila Kozioł
667 871 236