Jakie są Twoje życiowe cele?


zyciowe celeSą osoby, które pytają mnie, jak to jest, że jedni realizują swoje marzenia, plany i cele a innym się to nie udaje – tylko siedzą i marudzą, jak ciężko jest na świecie w dzisiejszych czasach (nie słyszałam, aby jakiekolwiek inne czasy były łatwe w opinii innych). No tak, nigdy nie jest dobry czas na to, aby usiąść i pomyśleć nad tym, co chcesz osiągnąć w życiu. Wymówką tych osób jest to, że mają intensywny tryb życia zawodowego, w domu mają dzieci, sprzątanie, gotowanie. Zero czasu dla siebie. Tak mówią. 

A ja się pytam wtedy: ok., a ile czasu w ostatnim tygodniu spędziłeś przed telewizorem?

Zrób to już dzisiaj, tym bardziej, jeśli jeszcze o tym nie myślałeś. Takie skupienie potrwa ok. 20 minut, a ma olbrzymi wpływ na Twoje życie. Być może masz już pomysł, co chcesz robić. A czy masz ten pomysł spisany na kartce?

  1. Zacznij myśleć! Zastanów się, co chcesz aby mówili o Tobie na Twoim pogrzebie. Tak wiem, mocne – ciebie też to czeka, jak każdego. Co chciałbyś o samym sobie usłyszeć od innych? Wyobraź sobie koniec swojego życia i popatrz wstecz. Czego dokonałeś? Jaką byłeś osobą? Zaczynaj z wizją końca.
  2. Zanotuj swoje pomysły, cele życiowe, które chcesz osiągnąć. Cele nie muszą być tylko zawodowe, najczęściej wymieniane przez nas. Jakie są Twoje cele życiowe w obszarach: edukacji, rodziny, podróży, pracy, rekreacji/pasji, miłości, wypoczynku
  3. Swoje cele życiowe rozbij na mniejsze cele. Co potrzebujesz zrobić w ciągu najbliższych lat w odniesieniu do każdego celu aby go osiągnąć? Co w ciągu najbliższych pięciu lat, dwóch, 6 miesięcy, a co w tym miesiącu?
  4. Podejmij wyzwanie, podejmij działanie. Wykorzystaj swoje miesięczne cele i zrób listę rzeczy do zrobienia w tym tygodniu. Co możesz zrobić dzisiaj aby przybliżyć się do osiągania moich celów?

Rozpocznij, zrób krok w kierunku swoich marzeń i zapisz je, rozpisz na plan działania i zadziałaj.

Do pracy nad swoimi celami pomoże Ci Dziennik Coachingowy, który możesz zakupić klikając tutaj.

Przeczytaj:

 

Z wyrazami szacunku,
Kamila Kozioł
667 871 236
Kamilakoziol.coaching@gmail.com