Moje prawdziwe JA

Kluczowym elementem poznawania samego siebie jest CHĘĆ odkrycia prawy o samym sobie. Jeśli uciekasz przed prawdą, nie odpowiadasz sobie na trudne pytania, okłamujesz samego siebie niczego nie zyskasz. Porażką skończy realizacja celu oparta na półprawdzie lub kłamstwie. Nie da rady, po prostu.

Jeśli postępujesz zgodnie ze sobą nie musisz szukać daleko, aby wiedzieć, co potrzebujesz zrobić, żeby osiągnąć cel. Jeśli Twój cel jest naprawdę Twój, to łatwiej jest Ci go osiągnąć. Osobiście nie lubię mówić o podziale życia na prywatne i zawodowe. Gdy kierujesz się prawdą o sobie to jesteś tym samym człowiekiem w obszarze zawodowym i prywatnym. Podział jest fikcyjny. Twoje cele są ważne i istotne gdy nimi żyjesz.

Uczciwość w życiu odgrywa ważną rolę. Zarówno w relacjach z innymi jak i wobec samego siebie. Nie będąc w pełni uczciwym wobec innych lub samego siebie nie zdobędziesz zaufania. Niczyjego. Zdobycie zaufania wymaga konsekwencji i wytrwałości. Ale Ci co są uczciwi wygrywają. Pamiętaj, że jeśli deklaracja nie pokrywa się z działaniem – zaufanie niszczy się i przestajesz być traktowany poważnie, lub sam się poważnie nie traktujesz

Kilka prostych zasad.

Nigdy nie udawaj! Ludzie są wyczuleni na fałsz, pozę i aktorstwo. Bądź autentyczny i prawdziwy.

Wszyscy patrzą! Jeśli chcesz być osobą odnoszącą sukces, ludzie zaczynają Cię dostrzegać. Jeśli jesteś menedżerem zespół na Ciebie patrzy. Wszyscy Cię obserwują 24/7, dlatego bądź szczery wobec ludzi lub swojego zespołu.

Masz jedno życie, nie dwa! Kieruj się w życiu prywatnym i zawodowym tymi samymi zasadami. Jeśli w życiu prywatnym zrezygnujesz z zasad, odbije się to na życiu zawodowym.

 

Pytania coachingowe od Kamili Kozioł:

  • Co jest dla Ciebie najważniejsze?
  • Czym pragniesz kierować się w życiu?
  • Jakie ważne zasady wyznajesz?
  • Jak bardzo jesteś uczciwy w skali od 1 do 10 z samym sobą i innymi?

 

Człowiek sukcesu zawsze jest sobą. By osiągnąć sukces bądź wobec siebie autentyczny.

Kamila Kozioł
Certyfikowany Coach ACC ICF