Nie trać czasu

nietracczasuSą dwa podejścia do życia. Pierwsze, mamy niewiele czasu w życiu, bo w końcu życie kiedyś się skończy. Drugie, ostatnie badania wykazują, że młodzi ludzie będą dożywali średnio stu lat. Co łączy jedno podejście i drugie? Cel w życiu.

Niewiele w życiu robimy z przyjemności. Możecie wyobrazić sobie dwie sytuacje: macie ostatni miesiąc życia – jak chcesz go spędzić. Albo masz ok. 70 lat życia przed sobą, co pragniesz w tym życiu robić?

Na podstawie swoich życiowych wartości i na podstawie koła życia zapytaj siebie, co pragniesz robić w życiu? Co pragniesz osiągnąć? Jaki jest cel Twojego życia. Fundamentalne pytania!

Odrabiając to zadanie odczujesz ulgę, wyklaruje Ci się sens Twojego życia, będziesz wiedział, czego pragniesz i o co w ogóle chodzi w Twoim życiu. Każda opcja, kombinacja będzie doskonałym sposobem aby spędzić resztę życia, pod warunkiem, że to będzie to, czego pragniesz.

Życiowe wartości i koło życia możesz wykonać w swoim własnym dzienniku coachingowym, który możesz zakupić tutaj.

Zachęcam Cię do celebrowania każdej chwili, każdej minuty, doceniania doznań, wydarzeń, jakie dzieją się w Twoim życiu. Żyj chwilą i doceniaj swoje życie, codziennie czyniąc je lepszym – takim, jakiego pragniesz.

Powolnie umiera ten, kto nie podróżuje, ten, kto nie czyta, ten, kto nie słucha muzyki, ten, kto nie obserwuje.
Powoli umiera ten, kto niszczy swą miłość własną, ten kto znikąd nie chce przyjąć pomocy.
Powoli umiera ten, kto staje się niewolnikiem przyzwyczajenia, ten, kto odtwarza codziennie te same ścieżki, ten, kto nigdy nie zmienia punktów odniesienia, ten, kto nigdy nie zmienia koloru swojego ubioru, ten, kto nigdy nie porozmawia z nieznajomym.
Powoli umiera ten, kto unika pasji i wiru emocji, które przywracają oczom blask i serca naprawiają.
Powoli umiera ten, kto nie opuszcza swojego przylądka, gdy jest nieszczęśliwy w miłości lub pracy, ten, kto nie podejmuje ryzyka spełniania swoich marzeń, ten, kto choć raz w życiu nie odłożył na bok racjonalności.
Więc od dzisiaj zacznij żyć!/…/nie pozwól sobie na powolne umieranie!
.

Bablo Neruda