Poskrom swojego Gremlina!

Kim jest Gremlin?

Gremlin to stworek, który Cię ogranicza. Jest narratorem w Twojej głowie. Jest z Tobą zawsze, rano, podczas śniadania, w pracy, w weekend, na wakacjach za granicą… do końca życia. Mówi Ci, kim jesteś, co czujesz,  interpretuje każde Twoje doświadczenie. Posługuje się doświadczeniami z przeszłości, obawami, negatywnymi myślami, aby osiągnąć swój cel – unieszczęśliwić i ograniczyć Cię. Jego bronią jest STRACH

Jak wygląda?

Pamiętasz zdarzały Ci się sytuację, w których od razu rezygnowałeś z pomysłu, bo już z góry założyłeś, że Ci się nie uda? Może myślisz o zmianie pracy, założeniu firmy lub związek, w którym jesteś nie ma już szans? A jednak tkwisz w starym układzie, z którego nie jesteś zadowolony i nie chcesz próbować niczego nowego, bo coś Ci mówi, że nowe będzie gorsze, więc po co zmieniać? Może przytrafiła Ci się sytuacja, w której byłeś zaangażowany w jakiś projekt, dużo już w nim zrobiłeś i nagle stwierdziłeś, że nie Ci się nie uda?
Tak waśnie wygląda Gremlin! To strach, przed marzeniami, porażką, zdenerwowaniem innych ludzi i konfliktem.

Jak go poskromić?

Dostrzeż i przyjrzyj się swoim Gremlinom.
Zadaj sobie pytania:

  • Skąd się biorą we mnie takie myśli i lęki?
  • Czy to co myślę co sobie to prawda, czy wewnętrzne przekonanie?

Poskromić Gremliny możesz sam lub przy wsparciu coacha. Jeśli już odpowiesz sobie na powyższe pytania przychodzi czas na zamiany, tego co Ci nie służy. Pamiętaj, że Gremliny są twarde! Nawet jak przez jakiś czas się nie ujawniają to nie znaczy, że już ich nie ma. Siedzą cicho i czekają na odpowiedni moment, aby się znowu ujawnić – na gorszy nastrój, na problemy, które będą trudniejsze.

Przykładowe Gremlinowe mity, z którymi spotkałam się podczas sesji z moimi Klientami:

  • nie jestem godna miłości,
  • okazując smutek, mówię, że jestem słaby,
  • śmiać się i cieszyć jest nieprofesjonalne,
  • kobieta nie może być dobrym menedżerem,
  • mężczyzna nie potrafi wychować dziecka,
  • każdy zrobi to lepiej ode mnie,

Co chcesz TERAZ zrobić ze swoim Gremlinem? Jak bardzo pozwolisz mu decydować o swoim życiu?

ZAPAMIĘTAJ: Ty jesteś Panem swojego życia, poznaj i zauważaj Gremlina, i decyduj sam o tym, jaką rzeczywistość chcesz tworzyć wokół Ciebie.