Przypowieść ważna dla każdej kobiety. Przeczytaj.

photo by Daniel Riquelme

photo by Daniel Riquelme

Szóstego dnia Stwórca pracował do późnego wieczora, ponieważ tworzył kobietę. Przechodził anioł i zapytał Stwórcę – dlaczego poświęcasz tej pracy tyle czasu?

A Pan odpowiedział – zauważyłeś wszystkie szczegóły, jakie muszę uwzględnić, żeby ją ukształtować? Musi być zmywalna, choć nie zrobiona z plastyku, mieć więcej niż 200 ruchomych części, które mają być wymienialne i musi ona funkcjonować  na wszelkiego rodzaju pożywieniu. Musi być zdolna objąć kilkoro dzieci na raz, przytulić tak, by uzdrowić co jest do uzdrowienia – od stłuczonego kolana do złamanego serca, a to wszystko musi zrobić tylko dwiema rękami.

Anioł był pod wrażeniem. Powiedział – tylko dwiema rękami… niemożliwe! I to jest model standardowy?! To zbyt wiele pracy jak na jeden dzień… Jutro dokończysz.

Nie będę czekać do jutra – powiedział Pan. Jestem już tak bliski ukończenia tego dzieła. Stanie się najmilsze mojemu sercu. Ona sama siebie leczy, kiedy zachoruje i potrafi pracować 18 godzin dziennie.

Anioł podszedł bliżej i dotknął kobiety i powiedział – Ale uczyniłeś ją taką miękką, Panie.

Jest miękka – powiedział Pan. Lecz uczyniłem ją także silną. Nie wyobrażasz sobie nawet, co potrafi znieść i ile pokonać.

Czy ona potrafi myśleć? – zapytał anioł.

Pan odpowiedział – Nie tylko potrafi ona myśleć, ale potrafi przekonywać i pertraktować. 

Anioł dotknął policzka kobiety… mam wrażenie, że to dzieło przecieka! Zbyt dużo nałożyłeś ciężarów. 

Ona nie przecieka… To łza – poprawił Stwórca Anioła

Łza? A co to takiego? – zapytał anioł.

Pan odpowiedział – Łzy są jej sposobem wyrażania smutku,  wątpliwości, miłości, samotności, cierpienia i dumy. 

To zrobiło duże wrażenie na aniele. Panie, jesteś geniuszem. Pomyślałeś o wszystkim. Kobieta jest naprawdę cudowna! – powiedział Anioł.

Rzeczywiście jest! Kobieta posiada siłę, która zadziwia mężczyznę. Potrafi ona radzić sobie z kłopotami i dźwigać ciężkie brzemię. Ma w sobie szczęście, miłość i przekonania. Uśmiecha się, gdy chce jej się krzyczeć. Powiedział Stwórca kontynuując – śpiewa, gdy chce jej się płakać, płacze, gdy jest szczęśliwa i śmieje się, gdy się boi. Walczy o to, w co wierzy. Sprzeciwia się niesprawiedliwości. Nie akceptuje „nie” jako odpowiedzi, kiedy widzi lepsze rozwiązanie. Daje z siebie wszystko, żeby jej rodzinie dobrze się wiodło. Zabiera swoją przyjaciółkę do lekarza, kiedy się o nią martwi. Jej miłość jest bezwarunkowa. Płacze, kiedy jej dzieci odnoszą sukces. Jest szczęśliwa, kiedy wiedzie się jej przyjaciołom. Cieszy się, kiedy słyszy o narodzinach czy weselu. Boli ją serce, kiedy umiera ktoś z rodziny lub bliski przyjaciel. Ale znajduje siłę, by żyć dalej. Wie, że pocałunek i przytulenie mogą uzdrowić złamane serce. Ma tylko jedną wadę,

Jaką Panie? – zapytał Anioł.

Stwórca opowiedział – Zapomina ile jest warta…

Droga Kobieto. Twoja siła, determinacja i wewnętrzne piękno jest niezastąpione. Pamiętaj o tym. Podziel się tą opowieścią z innymi kobietami. Pragnę, aby każda kobieta popatrzyła na siebie przez pryzmat tej przypowieści. Mężczyzno, jeśli czytasz tą przypowieść, powiedz dziś napotkanym Kobietom, że są cudowne i bardzo ważne.

Od teraz pamiętaj ile jesteś warta,
Kamila Kozioł
667 871 236