Rozpocznij przygodę z afirmacjami

afirmacje„Jestem otwarta na nowe doświadczenia i myślę pozytywnie” – to jedno z moich prywatnych afirmacji, które codziennie rano powtarzam przed lustrem, a wieczorem codziennie zapisuję w moim prywatnym notesie.  Robię tak od bardzo dawna. Afirmacje zmieniają się, bo jedne stały się rzeczywistością inne straciły na ważności, bo zmieniłam priorytety w życiu.

Tobie też polecam pracę z afirmacjami. Jest to doświadczenie, które zmienia postrzeganie swojego życia – otoczenia, związku, dzieci, zdrowia, pracy, pieniędzy i jeszcze wielu innych jego obszarów.  Jeśli zaczniesz pracę z afirmacjami decydujesz się nie narzekać, decydujesz się żyć szczęśliwie i tak, jak chcesz żyć. Decydujesz się dać sobie życie o jakim marzysz, bo na nie zasługujesz.

Praca z afirmacjami nie wymaga wiele pracy. Wymaga systematyczności, ale nie zabiera dużo czasu. Louise Hay mówi, że afirmacje są czymś, o czym myślisz lub mówisz. Wiele z tego co ludzie mówią i myślą, jest negatywne i nie wywołuje pozytywnych doświadczeń. Jeśli chcesz leczyć swoje życie, musisz przekwalifikować swoje zapatrywania i słowa do pozytywnych wzorców. Afirmacje to świadomy dobór słów, który ma w Twoim życiu wytworzyć coś dobrego lub wyeliminować coś złego.

Czas na stworzenie swoich prywatnych afirmacji.

Afirmacja jest jak modlitwa. To autosugestia. Powtarzając afirmacje wychodzisz poza teraźniejszość (rzeczywistość) i kreujesz przyszłość  poprzez odpowiednio dobrane słowa już dziś. Czyli afirmacje tworzysz w czasie teraźniejszym.

Np. Jestem zamożna, a moje wpływy pieniężne wciąż wzrastają. – to oznacza, że dajesz sobie pozwolenie na bogactwo. Być może teraz masz niewiele, ale taka afirmacja pozwala otworzyć twój umysł i zasiać to nasienie.

Afirmacja powinna zaczynać się od „mam”, „jestem”, „zawsze”. Nie pisz w czasie przyszłym, bo oddalasz czas, w którym afirmacja ma się zrealizować. Afirmacje mają być pozytywne. Czyli: „już nie choruję” zamień na: „jestem zdrowa i pełna sił”.

Przykładowe afirmacje:

  • Odrzucam przeszłość. Żyję w cudownym świecie, gdzie szczęśliwe i niespodziewane zdarzenia dzieją się każdego dnia.
  • Jestem wypełniona energią i entuzjazmem.
  • W życiu doświadczam miłości i akceptacji. Kocham siebie.
  • Jestem spokojna i zrelaksowana. Kontroluję własne emocje.
  • Doceniam swoje ciało.Biorę pełną odpowiedzialność za swoje życie. Jestem wolna.
  • Nowe drzwi otwierają się przede mną każdego dnia.
  • W pracy jestem doceniana i hojnie za nią wynagradzana.
  • W swoim otoczeniu mam przyjaciół, którzy mnie akceptują i kochają.
  • Ludzie doceniają mnie niezależnie od mojego wieku.

Ćwiczenie dla Ciebie.

Wypisz minimum po jednej afirmacji z obszarów:

Zdrowie
…………………………………………………………………………

Rodzina
…………………………………………………………………………

 Seks
…………………………………………………………………………

 Praca
…………………………………………………………………………

 Pieniądze
…………………………………………………………………………

 Przyjaciele
…………………………………………………………………………

Otoczenie
…………………………………………………………………………

Kiedy afirmować?

To pytanie często zadają mi moi Klienci. Według mnie i efektów, jakich doświadczyli moi Klienci najlepiej rano afirmować do lustra (czyli najlepiej na głoś powtórzyć swoje afirmacje) a wieczorem lub w ciągu dnia zapisać je w notesie. Codziennie, tak codziennie. Liczy się systematyczność i pełne zaangażowanie w trakcie afirmowania. Ciesz się tym stanem, bądź szczęśliwa, wizualizuj to o czym w danej chwili mówisz, lub piszesz.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie afirmacji, śmiało napisz do mnie maila, lub zadzwoń – chętnie Ci pomogę i dam wskazówki. Możesz ze mną skonsultować swoje afirmacje, jeśli nie masz pewności, czy są napisane w odpowiedni sposób.

Polecam Ci książkę Louise L. Hay „Pokochaj swoje życie. Nauka skutecznych afirmacji.” Można ją kupić np. w empiku:

pokochaj-swoje-zycie-nauka-skutecznych-afirmacji-z-louise-hay-cd-p-iext20645587

 

pozdrawiam Cię serdecznie,
Kamila Kozioł