Sięgaj coraz wyżej i wyżej!

Nieodłącznym elementem wspinania się na szczyt, który pragniesz osiągnąć jest dążenie do doskonałości, by dzięki temu cel osiągnąć. Mierzenie coraz wyżej pozwala przekraczać wszelkie ograniczenia. Zanim jednak zaczniesz zmierzać do doskonałości musisz określić, w jaki sposób będziesz tam dochodzić. Jedni odnajdują motywację w wizualizowaniu celu osiągniętego, i co dzięki niemu mają, inni motywują się poprzez satysfakcję z realizacji mniejszych celów, które w konsekwencji pomagają osiągnąć cel główny.

 

Mam dla Ciebie trzy sposoby dążenia do doskonałości:

Mierz wysoko. Zachęcaj siebie do przekraczania granic. To przyniesie Ci niewiarygodne rezultaty. Nie daj się zwieść pozornym ograniczeniom i wymówką.

Zmierzaj do doskonałości. Poprzeczkę ustawiaj coraz wyżej. Nie wystarczy podnieść jej jeden raz, zawsze po osiągnięciu kolejnego pułapu doskonałości, podnieś poprzeczkę wyżej.

Im bliżej jesteś celu tym bardziej skupiaj się na doskonałości. Potrzebujesz doskonałości na ostatniej prostej. Wtedy napięcie sięga zenitu i tu doskonałość pozwoli Ci utrzymać „tempo”.

 

Jeśli chcesz ustalić cel zachęcam Cię do zakupienia dziennika coachingowego.