Skąd brać siłę?

siła do działania, Kamila KoziołChcę być szczęśliwa, chcę czuć się dobrze, działać skutecznie i osiągać sukcesy. Prawdopodobnie Ty chcesz tego samego. Za tą potrzebą stoi potrzeba samorealizacji. Instynktownie pragniemy realizować swoje postanowienia.  Na samorealizacje mają wpływ nasze działania, myśli i wybory, jakich dokonujemy. Do tego trzeba siły, powera lub kopa. Skąd go brać? Są różne możliwości:

 

 

 

 

Blogi. Dużo darmowej wiedzy i motywacji.

Jest wiele stron i blogów, na których można znaleźć inspiracje do działania i wiedzę potrzebną do osiągania ponadprzeciętnych wyników. Wpisz w wyszukiwarkę Google „siła do działania” lub  „motywacja”.

 

Książki i E-booki.

Księgarnie internetowe i tradycyjne uginają się od książek w kategorii „rozwój osobisty”. E-booki polecam osobom, bardziej zapracowanym. Można słuchać ich w aucie, komunikacji miejskiej lub podczas prostych zautomatyzowanych czynności. Jeśli  chcesz się czegoś nauczyć nie możesz słuchać w trakcie robienia czegoś, co wymaga od Ciebie skupienia. Tutaj nie dasz rady zrobić dwóch rzeczy na raz porządnie.

 

Szkolenia, seminaria, webinary

Szkolenia to doskonały pomysł w sytuacji, gdy ciężko samemu zmobilizować się do działania. Na szkoleniach oprócz wiedzy otrzymujesz inspirację i motywację do pracy, do ruszenia z miejsca. Zakres cenowy  jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Coaching, doradztwo.

Najbardziej spersonalizowana forma otrzymania siły i powera do działania. Rozmowa jeden na jeden, dostoswany temat do Twoich potrzeb gwarantuje najwyższą skuteczność. Cenowo porównywalny jest do szkolenia całodniowego.

 

Co będzie najbardziej pomocne? O tym decydują nasze preferencje i cel, jaki chcesz osiągnąć. Gdyby podzielić ludzi na introwertyków i ekstrawertyków można powiedzieć, że ekstrawertycy będą wybierać szkolenia, show, seminaria i networkingi. Introwertycy wybiorą książkę, spotkania jeden na jeden, zacisze swojego pokoju lub szkolenia dla niewielkiej liczby osób.