Wieczorny rytuał – jak wygląda Twój wieczór?

rytualNiedawno pisałam o tym, jak ważne według mnie, jest rutynowe rozpoczynanie dnia. Pisałam wtedy, że łatwiej osiągać cele na każdy dzień, a sam dzień jest łatwiejszy i przyjemniejszy od samego rana. Jest jeszcze jeden element, który jest istotny z punktu widzenia rozpoczynania dobrego dnia. Zajmie Ci 10 – 20 minut przed pójściem spać.

Chodzi o to, abyś przygotował się na następny dzień. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest rannym ptaszkiem i wstawanie (a raczej w ich przypadku zwlekanie się) z łóżka jest trudną czynnością. Tym bardziej dla tych, którzy wolą wstać o 8 – 9 rano wieczorne rytuały się istotne.

Na 20 minut przed pójściem spać, zrób to, co zwykle odkładasz na jutro i przez to dany poranek z od samego początku jest stertą obowiązków odroczonych z wczoraj.  Wieczorny rytuał dla każdego może być inny, ja poniżej pokazuję swoje i przykładowe działania, które umilają poranki:

  • Wstępne przygotowanie posiłków dla rodziny (np. przygotowanie półmiska z wędlinami, serami i warzywami – o wiele szybciej robi się śniadania i kanapki do pracy mając już wszystko pokrojone) Przed włożeniem do lodówki sugeruję Ci zamknąć półmisek lub owinąć folią aby nie wyschła.
  • Przygotowanie ubrań – miej przygotowany zestaw, który założysz następnego dnia – oszczędzasz sporo czasu i nie stoisz przed szafą marudząc: nie mam się w co ubrać!
  • Zweryfikuj sobie zadania na następny dzień – zobacz co zaplanowałeś, zobacz co Cię czeka
  • Zaplanuj zadania najważniejsze do wykonania
  • Posprzątaj – umyj naczynia, ubrania, poukładaj w domu po całym dniu. Udowodnione jest, że w czystych pomieszczeniach lepiej się śpi.
  • Ustaw sobie budzik na 30 minut przed typową godziną wstawania i skorzystaj z rad zawartych w tym artykule >>> TU.
  • Wykonaj sesję afirmacji, o której pisałam tutaj >>> TU.

 

Przeczytaj także:

Życzę Wam spokojnych wieczorów.
Kamila Kozioł
kamilakoziol.coaching@gmail.com