Wspieraj siebie

Często wspieramy innych, cieszymy się ich sukcesami i motywujemy do dalszego działania. W szczególności my, kobiety mamy tendencję do angażowania się w sukcesy innych bliskich jej osób, zapominając tym samym o sobie. Dlatego, jako kobieta, mentorka i coach zachęcam w szczególności kobiety, aby skupiły się TERAZ NA SOBIE. Istnieje kilka powiedzeń, które możesz wykorzystać do wpierania siebie:

 

Brawo Ja! Doskonale!

W jednej z najnowszych reklam telefonii komórkowej pojawia się hasło „BRAWO JA” jest doskonałe! Wykorzystaj to i wspieraj się, nagradzaj i motywuj mówiąc sobie w trakcie realizacji jakichś zadań i po zrealizowaniu kolejnych etapów: Brawo Ja! Doskonale to zrobiłam! Bądź dla siebie przyjaciółką i okaż sobie przyjacielskie wsparcie. Każdego dnia zauważaj u siebie w życiu takie działania, za które możesz sobie szczerze przybić piątkę i krzyknąć „Brawo Ja!

 

Poradzisz sobie, dasz radę. Wierzę w to.

Największa nagroda jest za najgrubszymi i najstraszniejszymi drzwiami z napisem „Wielki cel, nie wiem, czy go zrealizuję”.  Zdarzą się też porażki, tak zwane pstryczki w nos, przy których każdy może mieć chwilowe załamanie. W takich momentach potrzeba wsparcia emocjonalnego. Wpieraj się mówiąc sobie „poradzisz sobie”, „dasz radę”. Tak, jak potrafisz wesprzeć swojego męża przed trudnymi negocjacjami w pracy, swoje dzieci przed trudną klasówką swoją rodzinę, która stoi przed trudną decyzją, tyle samo energii i wiary włóż w powiedzenie samej sobie wpierających słów dodających otuchy.

 

Stać mnie na dużo więcej.

Istnieje powiedzenie, że jeśli wiesz, że coś osiągniesz i jeśli wiesz, że nie osiągniesz nic, to w obu przypadkach masz rację. Taka jest siła słowa, co do których jesteś przekonana. Dlatego mobilizuj się do mówienia sobie, że możesz osiągnąć jeszcze więcej. Stawiaj sobie poprzeczkę coraz wyżej, każdego dnia, każdego miesiąca. Zobaczysz jak niebywałe efekty osiągniesz. Wszystko jest w Twojej głowie.

 

Zawsze możesz liczyć na samą siebie. Ty jesteś swoim najlepszym przyjacielem, mentorem, coachem i inspiratorką do zmiany życia, do urealniania swoich marzeń i celów. Wykorzystaj to.

 

pozdrawiam,

Kamila Kozioł
współautorka dziennika coachingowego i nowości na rynku „W poczuciu własnej wartości”