Wyćwicz w sobie urok i czar! Cz. 3

To trzecia i ostatnia część dotycząca wyćwiczenia w sobie uroku osobistego.

Ćwiczenie czwarte. Bądź uważny.

Dobra, ile kobiet przyzna się do takiego scenariusza?:

Kobieta: „znów mnie nie słuchasz”
Mężczyzna: „słucham przecież”
Kobieta: „nieprawda, nic mnie nie słuchasz”
Mężczyzna: „no słucham przecież. Mów dalej!”
Kobieta: „tak?! co teraz powiedziałam?!”

Czego zabrakło? U W A G I. Uwaga podczas rozmowy ma ogromną wartość. Urok osobisty wymaga uwagi podczas słuchania. Być może ten Mężczyzna będzie w stanie zacytować każde słowo tej Kobiety, ale ona nie czuła się w centrum uwagi, kiedy mówiła. Abstrahując od stereotypowych stwierdzeń, że kobiety mówią dużo, długo i czasem zupełnie nieistotne rzeczy. Jeśli chcesz być osobą czarującą, potrzebujesz słuchać uważnie.

Potwierdzaj i zapewniaj, że jesteś zaangażowany w rozmowę z daną osobą. Kontakt wzrokowy, obrócenie się w kierunku rozmówcy, przechylenie głowy, przytakiwanie (tak, rozumiem, naprawdę?, coś takiego!), dopytywanie, prowadzenie dyskusji są oznakami uważnego słuchania. To na prawdę nie jest trudne, a działa cuda.

Czy zauważyłeś już, że w uroku osobistym nie chodzi o tajemnicze sztuczki? To na prawdę nie jest trudne!

Ćwiczenie piąte. Sedno uroku osobistego.

Prawdziwy sens rozmowy tkwi w wydobywaniu mądrości innych zamiast okazywania własnej.
La Bruyere

Ten cytat mówi wszystko. Celem każdej Twojej rozmowy, jako towarzysza w rozmowie, jest wydobywanie z rozmówcy wszystkiego, co najlepsze. Praw komplementy, podziwiaj za starania i osiągnięcia.

Rozmawiaj o tym, co dla drugiej osoby ważne. Zadawaj pytania: „co wtedy zrobiłeś?”, „jak się z tym czułeś?” , „co o tym myślisz?”. Dzięki takim pytaniom dowiesz się więcej na temat rozmówcy, jego przemyśleń i działań. Możesz wtedy się dużo nauczyć a otwarty umysł to cecha charakterystyczna osób czarujących.

Jak widzisz, nie trudno być osoba czarującą. Kilka naprawdę prostych technik, zwrócenie uwagi na nie w trakcie rozmów z innymi pozwoli Ci opanować je do perfekcji.

Gwarantuję Ci, że ludzie będą z Tobą chętnie nawiązywać rozmowę.

Popatrz na swoją skalę z pierwszej części i zobacz, jak wspiąłeś się na niej. Zapytaj swojego znajomego, jak według niego polepszyłeś swój urok osobisty.

Życzę Ci uroku, czaru i umiejętności przekonywania do siebie wszystkich ludzi. Wierzę, że potrafisz osiągnąć swój cel.

Kamila Kozioł