Zachowania własne, które będą służyły Tobie.

zachowaniawlasneW życiu na co dzień wiele myśli i nawyków ciągnie nas w dół. Kręcimy się wokół własnych kompleksów lub wokół opinii innych na nasz temat, które nas demotywują, ranią lub osłabiają naszą pewność siebie.

Istnieją zachowania, które pracują na nas wręcz odwrotnie. Ja korzystam z tych zachowań – innymi słowy właśnie tak robię, tak się zachowuję, co sprawia, że czuję się pewna siebie, komfortowo i akceptuję to, co mam i jaka jestem.

Zadowalaj samego siebie.

Szumnie słyszy się aby być lepszym, niż inni w danym obszarze. Otóż ja się z tym nie zgadzam! Nie chodzi o to, aby być lepszym od innych, ale aby być lepszym od samego siebie jakim się było wczoraj. Jeśli codziennie będziesz stawiać sobie za cel polepszania samego siebie w danym obszarze (np. w pracy, lub w komunikacji w rodzinie) to będziesz zadowalać samego siebie, a za tym idzie większa pewność siebie, zadowolenie szacunek do samego siebie.

Pytanie: Co zrobisz dzisiaj aby być lepszym od samego siebie z wczorajszego dnia?

……………………………………………………………………………………….

 

Do osiągania sukcesów potrzebna jest Ci tylko jedna osoba – Ty sam!

Myśl, że aby osiągnąć sukces trzeba mieć znajomości wsadź między bajki. Nie trzeba mieć znajomości, trzeba być konsekwentnym, zdeterminowanym i pewnym siebie.

Pytanie: Jak bardzo konsekwentny jesteś aby osiągnąć sukces (od 1 do 10, gdzie 10 oznacza: „codziennie robię coś aby przybliżyć się do sukcesu”, a 1 oznacza: „czasem coś zrobię ale zwykle zapominam popracować nad osiągnięciem sukcesu”

……………………………………………………………………………………….

 

Działania, które podejmujesz rób dla siebie, nie na pokaz.

Popisywanie się, robienie czegoś specjalnie na pokaz do niczego dobrego nie prowadzi. Namęczysz się, aby stworzyć obraz idealny a i tak znajdzie się ktoś, kto to skrytykuje. Robienie czegoś na pokaz to strata czasu, bo nie osiągasz zamierzonego celu i wprowadzasz się w stan bycia gorszym – beznadziejnym wręcz – w porównaniu do stworzonego przez Ciebie wyimaginowanego obrazu.

Pytanie: Co ostatnio mówiłeś, zrobiłeś aby się lepiej przedstawić w oczach innych? Co innego mogłeś zrobić aby nie koloryzować?

……………………………………………………………………………………….

 

Bądź doskonały tylko w konkretnych obszarach.

Nie można być doskonałym we wszystkim. Rozwijaj te umiejętności, które są Ci potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Im poświęcaj najwięcej czasu. Bycie doskonałym we wszystkim jest niemożliwe. Robisz na pół gwizdka wszystko (i wydaje Ci się, że wszystko jest super, choć masz niedosyt ale już nie masz siły na zrobienie czegoś jeszcze lepiej) albo skupiasz się na trzech obszarach zwiększający Twój sukces i w nich jesteś mistrzem.

Pytanie: Nad jakimi obszarami potrzebujesz pracować, aby osiągnąć cel?

……………………………………………………………………………………….

 

Bądź odpowiedzialny przede wszystkim za siebie.

W życiu zawodowym skupiaj się na swoich obowiązkach i osiąganiu swojego celu. Próba kontrolowania, ciągłego angażowania się w cele i marzenia innych osób świadczy o braku pewności w osiąganie swoich celów. Oczywiście należy wspierać przyjaciół, współpracowników w ich marzeniach, ale załóż sobie, że jest to 20% czasu, a 80% czasu przeznaczasz na realizacje swoich marzeń.

Pytanie: Ile czasu ostatnio przeznaczyłeś na marzenia innych? Od teraz, ile czasu będziesz przeznaczać na swoje marzenia, a ile na marzenia znajomych?

……………………………………………………………………………………….

Tak niewielka zmiana spowoduje wielką przemianę w Twojej głowie.

 

Życzę Ci spełnienia swoich marzeń,
Kamila Kozioł
+ 48 667 871 236