Gotowa na zmiany?

Proces coachingowy

Proces jest oparty o doświadczenie Kamili Kozioł i standardy etyczne International Coach Federation

1. Ocena obecnej sytuacji

Ważne pytanie na tym etapie: Gdzie teraz jesteś?

Na tym etapie patrzysz na swoją obecną sytuację, stwierdzasz co jest dobre, co działa, a co nie. Tutaj widzisz, czy różne aspekty Twojego życia są w zgodzie z Tobą i Twoimi wartościami. Tutaj także naładujesz się pozytywną energią do działania i zmiany tego co Ci się nie podoba. Nauczysz się wprowadzać efektywne zmiany w oparciu o własne wartości.

2. Określenie tego, czego chcesz

Ważne pytanie na tym etapie: Gdzie chciałabyś być?

Na tym etapie określisz, co jest dla Ciebie najważniejsze – co chcesz robić, kim chcesz być, czego pragniesz, czego chcesz doświadczyć i jak chcesz się czuć. Będziesz kreować swoją wizję życia – inspirującą, zgodną z Twoimi wartościami, potrzebami i marzeniami. W oparciu o to będziesz stawiać sobie cele i intencje możliwe do osiągnięcia. Tutaj zdecydujesz się na podążenie za swoją wizją życia i osiągnięcia swoich celów.

3. Usuwanie przeszkód

Ważne pytanie na tym etapie: Jakie przeszkody stoją na Twojej drodze?

Ten etap to obserwacja tego co stoi na przeszkodzie, które cały czas nie pozwalają osiągnąć takiego życia jakiego pragniesz. Poznasz swojego Gremlina – krytyka. Nauczysz się jak pokonywać każdą przeszkodę po kolei, aż do całkowitego zniwelowania wszystkich przeszkód. Poznasz metody radzenia sobie z przeszkodami takimi jak brak czasu, skupienia, stres, brak organizacji, energii i innych. Kiedy to już osiągniesz przed Tobą ostatnia prosta do realizacji swojej wizji.

4. Planowanie

Ważne pytanie na tym etapie: Co musi się zadziać?

Zaprojektujesz swój plan działania – realistyczny, praktyczny i atrakcyjny! Zdecydujesz jakie mniejsze i większe kroki trzeba podjąć i w jakiej kolejności. Plan, który stworzysz będzie dopasowany do Ciebie i do twoich możliwości. Dzięki niemu będziesz wiedzieć, co masz zrobić, aby mieć to, czego pragniesz. A teraz czas na działanie!

5. Realizacja

Ważne działanie na tym etapie: Twoja praca!

W trakcie wcielania w życie swojego planu działania, ja jako Coach będę służyła Ci jako przewodnik i osoba wspierająca Cię. Dzięki jego wparciu, motywacji i inspiracji skupisz się na efektywnym działaniu. Każdy krok, który zrobisz będziemy celebrować – to Twój sukces, nie można obok sukcesów przejść obojętnie!

Proces coachingowy pomoże Ci w osobistej rewolucji – dzięki niemu osiągniesz najlepszą wersję siebie, o jakiej marzysz.