667871236

Czy zdarzyło Ci się chociaż raz być zmotywowaną i bardzo chcieć coś zrealizować, a mimo to nie zrealizowałaś tego?

W tym odcinku, chciałabym pokazać Ci trzy powody, które są głęboko w tobie, przez które pomimo, że walczysz o osiągnięcie swoich celów… to ich nie osiągasz, i nie ma to nic wspólnego z twoją motywacją ani zdolnościami.

Wiesz o czym mówię?

Kamila Kozioł Coaching – psycholog, coach, autorka książek – dziennik coachingowy i o poczuciu własnej wartości

Włącz subskrypcję jednego z moich kanałów np. You Tube, Fan Page na Facebooku, Instagram lub w swojej aplikacji z podcastami, aby być na bieżąco i być informowanym o nowych video, live’ach, promocjach czy nowych produktach.

Powód 1

Pierwszym powód, który wielokrotnie rozłożył moje klientki na łopatki, było uświadomienie sobie, że: Masz silniejsze, podświadome cele działające w tle.

Wszyscy mamy podświadome cele, takie  tykające gdzieś z tyłu głowy. Jeśli są one zgodne z twoimi świadomymi celami, życie jest świetne. Osiągniesz to, co zamierzasz i będzie to łatwe.

 Jeśli jednak istnieje konflikt, pomiędzy twoimi podświadomymi celami a świadomymi, wówczas te świadome, wygłaszane na głos nie mają szans.

Oto przykład: jeśli masz świadomy cel bycia liderem w swojej dziedzinie, ale masz silne podświadome pragnienie (cel), aby być lubianym, będziesz miała konflikt. Bycie liderem zwykle oznacza wytyczanie ścieżki, wyróżnianie się i występowanie publiczne oraz przekonywanie innych.

Pragnienie bycia lubianym oznacza dopasowywanie się do nieco większej liczby osób, działanie zgodnie z oczekiwaniami innych i bycie taką … hmmm pastelową, nie wyrazistą, niewyróżniającą się na rzecz bycia lubianą.

Ten podświadomy cel zawsze będzie miał przewagę nad świadomym – a ty nawet nie będziesz zdawała sobie sprawy, że to się dzieje!

Grupa Kamili Kozioł na Facebooku: Kobieta Wartościowa DOŁĄCZ TERAZ!

W 2004 roku Uniwersytet Nowojorski przeprowadził ciekawe badanie na temat nieświadomych celów. Stwierdzono w nim, że świadome cele, które są wbrew temu, czego się od ciebie oczekuje są trudniejsze do realizacji.

Jeśli np. urodziłaś się w małym miasteczku, a ty pragniesz wielomilionowego biznesu, a wychowywania byłaś jaki dobra dziewczyna z sąsiedztwa, to te oczekiwania tamtego otoczenia i cele pracujące w tle  będą chciały utrzymać tą wersję ciebie.

Oczywiście, nie znaczy to, że nie możesz osiągnąć swoich celów, ale oznacza to, że jeśli Twoje cele idą wbrew temu, czego się od Ciebie oczekuje, będziesz musiała więcej czasu poświęcić na zmianę podświadomych przekonań i celów i dostosować je do tego, co chcesz osiągnąć w swoim życiu.

Powód 2

Drugim powodem, dla którego możesz mieć trudności z osiągnięciem swoich celów, jest to, że nie są one zgodne z twoimi przekonaniami.

Podobne jest to do nieświadomych celów, jeśli Twoje cele są sprzeczne z Twoimi przekonaniami, będziesz walczyła, aby je osiągnąć.

Tak więc, jeśli masz przekonanie, że „pieniądze nie są ważne”, ale masz wysokobudżetowy cel biznesowy, istnieje wyraźny konflikt. Albo jeśli masz przekonanie, że „nie jestem osobą urodzoną do sportu”, ale ustaliłaś na początku roku, że od teraz codziennie ciśniesz z Chodakowską oraz chodzisz na siłownie …. jak długo będziesz się tego trzymała?!

Sprawdź, co może ciebie zainteresować:

Aby mieć pewność, że osiągniesz założony cel, musisz najpierw zbadać, jakie masz przekonania dotyczące tego celu – zwłaszcza jeśli cel ten wymaga dużej zmiany w zachowaniu. Jest powód, dla którego jeszcze tego nie robisz, i jest on oparty na twoich przekonaniach.

Powód 3

Trzecim powodem, dla którego będziesz walczyła jest to, że twoje działania i nawyki nie są zgodne z twoimi celami.

 Pasujące obecne nawyki i działania z celami oznacza po prostu, że każdego dnia aktywnie pracujesz nad osiągnięciem swoich celów.

Nie musisz poświęcać każdej chwili na zastanowienie i pracowanie podwójnie (bo i na cel i na nowy nawyk), ale cele są osiągane poprzez codziennych rutynowe, nawykowe działania. Wydaje się to oczywiste, ale wiele osób ma cele, które są w bezpośrednim konflikcie z ich działaniami!

Cele finansowe są zawsze dyskusyjne. Tak wiele osób ma cele finansowe, takie jak oszczędzanie na podróże, na biznes lub dom, ale ich codzienne działania i nawyki przekreślają zrealizowanie tych celów.

Tajemnica polega na tym, że jeśli zdasz sobie sprawę, że Twoje nawyki stoją w konflikcie z Twoimi celami – nie próbuj robić wszystkiego na raz.

Zacznij najpierw od swoich podświadomych celów i przekonań. Dlaczego? Ponieważ nawyki, które posiadasz, mogą być przejawem podświadomego celu lub przekonania. Zacznij je badać. Kiedy już je wyrównasz, możesz zająć się swoimi nawykami.

Jeśli chcesz posłuchać, możesz zrobić to tutaj:

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej