667871236

Za każdym razem, gdy powoli spełniasz swoje marzenia, działasz i się realizujesz, zmierzasz się z myślami które kiedyś cię powstrzymywały.

Czasem utkniesz, jak każdy i wtedy stajesz oko w oko, z sama sobą z przeszłości, ze schematami, myślami i cieniem, który cię powstrzymuje… To twój autosabotaż. Wewnętrzna blokada, aby za bardzo się nie wychylać, bo coś się może stać… 

Włącz subskrypcję jednego z moich kanałów np. You Tube, Fan Page na Facebooku, Instagram lub w swojej aplikacji z podcastami, aby być na bieżąco i być informowanym o nowych video, live’ach, promocjach czy nowych produktach.

Transkrypcja:

Chciałabym porozmawiać z tobą na temat niewidzialnego cienia, który pojawia się czasem w życiu każdej z nas i nie pozwala ruszyć z miejsca. Usilnie przekonuje nas, że tu gdzie jesteśmy jest dobrze. Nie jest najlepiej ale jest okej.

Może zdarzyć się tak, że dyskomfort będzie twoją strefą komfortu. Autosabotaż

Jeśli spędziłaś lata w stanie dyskomfortu, powrót do komfortu do optymalnej jakości życia zajmie dużo czasu. Wydaje się to całkowicie sprzeczne z intuicją, ale my ludzie jesteśmy tak stworzeni, by szukać tego, co znane. Jeśli nie zdasz sobie sprawy z tego, do czego wracasz – do jakich nawyków, wyborów, zachowań, jakich przekonań – to to znowu zacznie dyktować Twoim życiem.

Kiedy problem jest znany, wiemy, co z nim zrobić. To, co wydaje się najbardziej wygodne, nie zawsze jest dla nas najlepsze – po prostu jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Powoli musimy dostosować się do zdrowszej strefy komfortu, która poprawi nasze życie.

My, ludzie jesteśmy tak stworzeni, by szukać tego, co znane.

Kamila Kozioł

Opinia Klientki:

Kamilę poznałam najpierw poprzez Dziennik Coachingowy, a następnie uczestniczyłam w 2 edycjach szkolenia ,,Moc Kobiety…

Opublikowany przez Agnieszkę Plisz Środa, 4 marca 2020

Kolejna kwestią związaną z autosabotażem jest stanie w obliczu starych uczuć, które powróciły.

Emocje, którym się opieramy, nie znikają – mogą zostać osadzone w naszych ciałach, zazwyczaj w pamięci komórkowej. Często ignorujemy te uczucia, ponieważ nie czujemy się wystarczająco bezpieczni, aby je wyrazić.

Kiedy życie ustabilizuje się, znów zaczynamy czuć się bezpiecznie. To dlatego ludzie zwykle mają blokadę, poczucie niepewności wokół ważnych (i często pozytywnych) wydarzeń życiowych, takich jak śluby, rodzenie dzieci lub duży awans w pracy. To nie przypadek. 

Sprawdź najbliższy termin flagowego szkolenia psychologiczni-rozwojowego Kamili Kozioł

Kiedy czujemy się wystarczająco bezpiecznie, dajemy sobie prawo do czucia. To pozwolenie na odczuwanie może przełożyć się na pozwolenie na uzdrowienie emocjonalne.

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale poważne zmiany w życiu mogą często przynieść naprawdę stare rany – być może nawet rany, o których istnieniu nie wiedziałaś.

Być może zakochałaś się ponownie po długiej przerwie, nie zdając sobie sprawy z nieufności, którą rozwinęłaś przez lata złych relacji, sprawiła, że ​​nie masz ochoty w pełni otworzyć swojego serca. Stajesz się paranoikiem, nerwowa i niespokojna. W głębi duszy masz do czynienia z potrzebą uwolnienia starych przekonań i obaw przed tym, jakie życie powinno być, a czym nie powinno być.

To nie jest okazja, by znów zranić; to po prostu zaproszenie do ponownego przyjrzenia się emocjom, o których zapomniałaś, że się z nimi nie zajmowałaś.

Grupa Kamili Kozioł na Facebooku: Kobieta Wartościowa DOŁĄCZ TERAZ!

Autosabotaż możesz znaleźć w barku zaufania do siebie.

Jeśli przez większość życia raczej dokonywałaś złych wyborów, nic dziwnego, że prawdopodobnie będziesz ostrożna, jeśli chodzi o nowe lub różne decyzje.

Być może  byłaś w  kiepskim związku. Być może zdecydowałaś się odejść z pracy i pracować dla siebie, popełniłaś poważne błędy finansowe. Może nie doceniałaś lub nie ustalałaś priorytetów w życiu – i głęboko tego żałujesz. Od razu nasuwa się pytanie: Jak mogę być pewna, że nie powtórzę swoich błędów? 

Tego rodzaju zwątpienie może być paraliżujące.

Z czasem zaczniesz ufać swoim decyzjom. Bo musisz zrozumieć, że najważniejsze jest uczenie się na błędach, które popełniłaś, aby ich nie powtarzać. Uczenie się na błędach to nie tylko przeżycie ich i schowanie na dnie serca. To wyciągnięcie z nich wniosków.

Wcześniej byłaś w niewłaściwych związkach, teraz wiesz, czego szukać. Wcześniej nieomal zbankrutowałaś przy swojej firmie, teraz wiesz, czego unikać. W przeszłości nie określiłaś priorytetów, teraz wiesz, co dla ciebie najważniejsze.

Nie jesteśmy niezawodni. Zawsze jesteśmy ludźmi . Nie ma możliwości zagwarantowania 100% sukcesu za każdym razem.

Wszystko, co możemy zrobić, to zaufać sobie i powiedzieć, że robisz, działasz, myślisz najlepiej jak na tą chwilę potrafisz. Następnie doświadczasz….

Nie jesteśmy niezawodni. Zawsze jesteśmy ludźmi. Nie ma możliwości zagwarantowania 100% sukcesu za każdym razem.

Kamila Kozioł

Podsumowanie:

Żadne z tych zachowań nie stanowi przełomu. Są to naturalne kroki w procesie postępu. Identyfikując stare przywiązania, pozwalając na ujawnienie dawno zapomnianych emocji i badając stare przekonania na temat tego, co twoje życie może, a czym nie może być, wykonujesz niespotykany krok na przód.

Polecam Ci pisać dziennik swoich ważnych momentów. Już wkrótce pojawi się moja nowa książka, jeśli chcesz być poinformowana o starcie przedsprzedaży, zapisz się w formularzu. Link do formularza znajdziesz w opisie tego materiału!

Do usłyszenia wkrótce!

Jeśli chcesz posłuchać, możesz zrobić to tutaj:

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej