Gniew to normalna ludzka emocja. W rzeczywistości jest bardzo pomocna. Ale chroniczny, niezbadany gniew naraża Cię na dwie poważne konsekwencje: Agresje i chroniczny stres. Poznaj 4 psychologiczne powody, przez które w Twoim życiu towarzyszy Ci złość.
Jak przestać się złościć?
Niezależnie od tego, jak dużym wyzwaniem jest dla Ciebie kontrola gniewu – od rozdrażnienia i frustracji po wściekłość – kluczem do przezwyciężenia tego jest, świadomość:
Jeśli chcesz być mniej zła, musisz zrozumieć funkcję, jaką pełni twój gniew.
Ludzie odczuwający przewlekle złość czują się w ten sposób z jakiegoś powodu – ich gniew służy jakiemuś celowi i zaspokaja pewne potrzeby.
Nowości w moim sklepie!
Dołącz do uczestniczek kursów, czytelniczek książek lub indywidualnych Klientek! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam.
Jaki cel ma złość?
Jeśli nie chcesz odczuwać rozdrażnienia przez cały czas, potrzebujesz zrozumieć, jakiemu ukrytemu celowi służy Twój gniew i znaleźć zdrowsze sposoby na zaspokojenie tej potrzeby.
W poniższym video wyjaśnię Ci cztery powszechne, ale subtelne psychologiczne powody, dla których ludzie cały czas tkwią w złości oraz co zrobić, aby przestać się złościć?
Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej