Cisza a poczucie własnej wartości - Przez chwilę bądź cicho! - video -Kamila Kozioł Coaching

Cisza jest dobra do wzmacniania poczucia własnej wartości. Kamila Kozioł opowiada, dlaczego warto wyłączyć wszystko i co z tą niezręczną ciszą zrobić.

Cisza tak mała a tak wiele znaczy. W tym video powiem, dlaczego warto czasem być cicho i co można z tego wyciągnąć.

Większość z nas nie lubi ciszy, ponieważ zmusza nas ona do konfrontacji z samym sobą. Jak wzmacniać poczucie własnej wartości ciszą?

Dużo moich Klientów boi się ciszy, bo uważa, że jest ona niezręczna i nieistotna. Przecież można byłoby coś posprzątać, pogadać, poplotkować lub przeglądnąć Facebooka  i Instagrama.

Kamila Kozioł

Cisza wymaga odwagi

Może Ci się to wydawać wyzwaniem i rzeczywiście tak bywa. Bycie w ciszy może być trudne, jeżeli na co dzień uciekasz od niej na wszelkie sposoby, albo jeżeli akurat przeżywasz trudny czas.

Masz w końcu okazję

Będąc cicho masz w końcu okazję to bycia i przeżywania, niż tylko robienia. Nie boj się ciszy. Odnoś się do niej z szacunkiem. Ona da Ci ukojenie, pozwoli wydobyć ważne sprawy na jaw, które na codzień zamiatasz pod dywan.

Na co dzień pracuję ciszą w ramach sesji coachingowych. Na sesjach coachingowych cisza to dla mnie dźwięk myślenia.

Błyskotliwe rozwiązania

Wielokrotnie podczas praktyki coachingowej doświadczyłam mocy ciszy. A dokładnie moje klientki. Każdy z znas (mam nadzieję, doświadcza chwil w stylu „aha! no właśnie!”. Takie chwile, które wywołują błyskotliwe, nieoczekiwane rozwiązania, pojawiają się, wtedy gdy nasze umysły są ciche.

Na innym poziomie cisza jest darem, co można nazwać usługą luksusową. Tempo świata korporacyjnego zazwyczaj nie pozwala na spacer po parku, na introspekcję, na wędrówkę umysłu w ciągu dnia pracy. Skoncentrowana i przemyślana cisza pozwala zatrzymać ci się wystarczająco długo, aby pamiętać o tym, co jest ważne – ustalić priorytety i je realizować. 

W świecie, w którym tak wielu jest przytłoczonych wszystkim, co trzeba zrobić, ta cicha pauza ma kluczowe znaczenie dla rzeczywistej wydajności w ciągu całego dnia na wielu obszarach życia.

A kiedy wyłączysz hałas to cicha, skromna, oczywista odpowiedź ma miejsce, aby powiedzieć: „Oto jestem”.  


Kamila Kozioł Coaching - kobieta wartościowa - dziennik coachingowy

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości.
Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie.
Jestem współautorką książki: Dziennik coachingowy. 365 pytań od Twojego coacha i W poczuciu własnej wartości.
Przeprowadziłam ponad 1500 godzin coachingowych, 800 doradczych, kilkadziesiąt szkoleń.
Jako ekspert zostałam zaproszona do telewizji TVN24BIS, oraz do udzielenia wywiadów, m.in Numer1, Women’s Health, Joy, Business Woman & Life i inne.
Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych.


Przeczytaj również:

Dołącz do mojej grupy na Facebooku!

Już jest moja grupa na Facebooku. Bez reklam, bez spamu. Idea jest jedna - wpieramy się wzajemnie w budowaniu poczucia własnej wartości i pewności siebie. 

Dołącz teraz!