667871236

To wideo będzie bardzo pozytywne, ale też myślę, że skłonię Cię w nim do refleksji na temat takiego huraoptymistycznego myślenia o byciu ciągle szczęśliwą osobą…

czym jest szczęście - emocje kamila kozioł coaching
czym jest szczęście – emocje kamila kozioł coaching

W tym video powiem Ci czym jest szczęście, tzn. jak definiują szczęście psycholodzy oraz o tym, jak wzmacniać w sobie szczęście… Zapraszam!

Włącz subskrypcję jednego z moich kanałów np. You Tube, Fan Page na Facebooku, Instagram lub w swojej aplikacji z podcastami, aby być na bieżąco i być informowanym o nowych video, live’ach, promocjach czy nowych produktach.

Czym jest szczęście? Poznaję emocje.

Jeśli to video jest jednym z coraz większej liczby cyklicznie pojawiających się video w ramach cyklu Emocje. W ramach tego cyklu pojawiły się też inne video, do pooglądania których serdecznie cię zachęcam.

Zwykle, gdy pytam osoby rozpoczynające ze mną współpracę, jak się chcą czuć w życiu, do czego dążą to mówią „chciałabym czuć się szczęśliwa” i dodają jeszcze coś o zdrowiu 🙂

Czym jest szczęście?

Szczęście to elektryzujący i nieuchwytny stan. Filozofowie, teolodzy, psycholodzy, a nawet ekonomiści od dawna próbowali to zdefiniować. A od lat dziewięćdziesiątych cała gałąź psychologii – psychologia pozytywna – została poświęcona temu, by ją sprecyzować. 

Oczywiście, jak każda emocja tak i szczęście pojawia się na jakiś bodziec, czyli coś lub ktoś spowodowało, że odczuwamy szczęście.

Fizjologicznie szczęście to dosłownie wybuch endorfin w naszym organizmie. To przyspieszenie pracy serca, wulkan energii do niebotycznej ilości podskoków i pisków radości. To także przyśpieszony oddech, nawet przestaje nas boleć na ten moment kolano albo kręgosłup i skaczemy, jakby ból nie istniał. Ze szczęście nie możemy zasnąć i wszystko chcemy zrobić… Nasze mięśnie mimiczne są w pełni zaangażowane, tak, że osoba nas obserwująca może powiedzieć, że mamy taki błysk w oku radosny.

Jak widzisz szczęście to baaardzo intensywne dla organizmu przeżycie. Teraz wyobraź sobie, gdybyś rzeczywiście chciała czuć się tak cały czas… Fizycznie Twój organizm nie dałby rady.

Dlatego, jeśli obserwujesz mnie od dłuższego czasu zauważysz, że zamiast o dążeniu do szczęście staram się zachęcić do osiągnięcia satysfakcji z życia. Która to zakłada, że tak są wzloty, raz upadki, ale mamy poczucie satysfakcji z przezywanego życia. Bo satysfakcja to pozytywne uczucie, stan dobrego samopoczucia, który obejmuje dobre życia poczucie sensu i głębokie wewnętrzne zadowolenie.

Najnowsza książka już w sprzedaży. Stań się zaradna emocjonalnie! Sprawdź to:

Zapewne zgodzisz się ze mną, że w życiu pojawiają się różne sytuacje i nie zawsze są one dla nas wspaniałomyślne. Życie tylko w szczęściu zakłada dążenie do nierealnego stanu, co zwiększa Twoją frustracje a gonienie za szczęściem staje się coraz bardziej obciążające.

Jeśli skupisz się na dążeniu do satysfakcji życiowej, czyli poczują sensu, głębokiej refleksji i życia w zgodzie z tym, co dla ciebie ważne, nawet chwilowe wahania, przykre sytuacje nie wpłyną na ciebie tak, jeśli czujesz sens swojego życia.

Po czym poznać osobę, która odczuwa satysfakcję z życia?

 • Ma mniejsze oczekiwania
 • Nie jest złośliwy ani nie obraża się o byle co
 • Nie ma pretensji
 • Jest otwarty na uczenie się nowych rzeczy
 • Jest pełen pokory i cierpliwości
 • Nie boi się jutra
 • Codziennie buduje relacje z samą sobą i ćwiczy samoopiekę
 • Uśmiecha się i śmieje chętnie
 • Płynie z prądem
 • Ćwiczy współczucie
 • Pomaga innym i prosi o pomoc bez oporów
 • Odczuwa wdzięczność
 • Lubi zdrowe relacje
 • Cieszy się z innych ludzi
 • Żyje z sensem i celem w życiu.

Wracając do poczucie szczęścia… wyobraź sobie, że codziennie budzisz się i czujesz, jak w dniu ślubu, jak wtedy gdy twoje dzieci przyszły na świat, jak tedy, gdy dostałaś pracę, jak wtedy gdy wygrywać niespodziewanie samochód, pieniądze… oczywiście wszystkie te sytuacje jest przyjemne z perspektywy z lotu ptaka, ale pamiętaj, że tych emocji wtedy doświadczasz… ale codziennie nie przytrafiają się takie sytuacje a fizycznie i emocjonalnie byłabyś tym po 2 dniu zmęczona.

Zastanów się teraz i odpowiedz na moje pytania:

 • Kiedy ostatnio czułaś się bez opamiętania szczęśliwa?
 • Jak się zachowujesz, gdy odczuwasz szczęście?
 • Co mówi twojeciało, gdy czujesz szczęście?

Weź do ręki kartkę i zapisz te wspaniałe momenty. Uważam, że jeśli poświęcisz temu ćwiczeniu więcej czasu zauważysz, że małych drobnych codziennych działaniach, też możesz poczuć trochę mniejszą w reakcji ale ważną emocje jak radość albo spełnienie.

W mojej najnowszej książce, która ukaże się we wrześniu jest 17 opisanych emocji wraz z miejscem na swoje emocjonalne notatki. W tej książce znajdziesz również przykłady optymalnych reakcji na różne emocje, a także jak żyć w zgodzie z emocjami.

Jeśli temat emocji jest dla ciebie ważny a dodatkowo stawiasz na jakość wykonania i piękno zapisz się na listę osób, które chcą jako pierwsze dowiedzieć się o premierze mojej książki o emocjach.

Będzie wyjątkowa i skierowana do kobiet chcących rozumieć swoje emocje, poznać ich znaczenie i stworzyć cudowny emocjonalny pamiętnik…

Link do zapisu najdziesz w opisie tego materiału.

Dziękuję Ci za wysłuchanie i do usłyszenia! Z miłością, Kamila

Jeśli chcesz posłuchać, możesz zrobić to tutaj:

[spreaker type=player resource="episode_id=40354055" width="100%" height="200px" theme="light" playlist="false" playlist-continuous="false" autoplay="false" live-autoplay="false" chapters-image="true" episode-image-position="right" hide-logo="false" hide-likes="false" hide-comments="false" hide-sharing="false" hide-download="true"]

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej