667871236

W 2011 roku byłam świeżo po pięknym ślubie z miłością mojego życia i planowaliśmy wspólną przyszłość. Ale utknęłam w pewnym momencie i nie wiedziałam co zrobić dalej.

Dlaczego-tak-ważna-jest-jasność-celów-w-życiu-22-Vlog-Kamila-Kozioł-
Jak mieć jasne i klarowne cele? – Kamila Kozioł

Włącz subskrypcję jednego z moich kanałów np. You Tube, Fan Page na Facebooku, Instagram lub w swojej aplikacji z podcastami, aby być na bieżąco i być informowanym o nowych video, live’ach, promocjach czy nowych produktach.

W 2011 roku byłam świeżo po pięknym ślubie z miłością mojego życia i planowaliśmy wspólną przyszłość. Ale utknęłam w pewnym momencie i nie wiedziałam co zrobić dalej.

Wiedziałam, że należy podjąć decyzję na czym skupić się w życiu prywatnym a na czym w zawodowym. Ale tak na prawdę nie wiedziałam co i jak, więc starałam się ignorować moje emocje i rozpraszałam się na inne mniej ważne sprawy.

Zwyczajnie nie miałam jasności moich celów. Nie wiedziałam, co powinnam była zrobić. Taki brak jasności przejawia się później w tym, jak mówisz, jak działasz, jak widzą i rozumieją cię inni ludzie. 

Brak jasności wpływa na Ciebie!

Wpływa na Twoje relacje, pracę i zdrowie. Potem zrozumiałam, że potrzebuję zmienić moje podejście i podjąć decyzje. Dzięki podjęciu jasnych decyzji, jasnych zrozumiałych celów w życiu nabieramy motywacji i chęci do działania.

Taka klarowność pomaga nam się skupić, podjąć działania, poczuć energię.

Brak jasności powoduje stres, brak działania, rozproszenie uwagi, trudności w relacjach.

To bardzo ważne, aby uzyskać jasność i świadomość w takich obszarach jak:

  • Twoja misja życiowa
  • Twoje rutyny poranne czy wieczorne
  • Twój plan finansowy
  • Twoje relacje
  • Twoje sposoby na bycie zdrową
  • Jakie są twoje granice w każdym związku i relacji

Jak widać, jest to dość szeroki temat – może odnosić się do każdej części naszego życia. Pamiętaj, e nie potrzebujesz znać odpowiedzi w każdym obszarze już w tym tygodniu. Krok po kroku buduj świadome cele i swoje wizje w ramach każdego obszaru.

Jak zabrać się do odnalezienia jasności?

Podzielę się pewnymi rzeczami, które sama stosuję w pracy nad sobą i w pracy z moimi klientami, aby znaleźć jasność:

Znajdź czas

Mądrzy i skuteczni ludzie mają czas na myślenie Kiedy coś jest niejasne (na przykład, jak powinniśmy osiągnąć cel)… najczęściej odkładamy to na później, no bo to niewygodne. 

Zamiast ucieczki spróbuj znaleźć trochę czasu na rozmyślanie. Może potrzebujesz godziny, może połowę dnia, a może weekend, aby w pełni świadomie i bez niejasności realizować swoje cele, swoją wizję życia…

Zapisz swoje myśli

Koniecznie zapisz, to o czym myślisz, daj sobie przestrzeń do refleksji i wolnych myśli, które zapiszesz na kartce.

Grupa Kamili Kozioł na Facebooku: Kobieta Wartościowa DOŁĄCZ TERAZ!

Znajdź odpowiednie miejsce

Dobrze jest znaleźć taką przestrzeń, która ułatwia myślenie. Może spacer, może łąka? Pusty pokój, ciemna noc i zapalone małe światło, które nie rozprasza…?

Jeśli nie wiem, co ułatwia Ci skupienie to przypomnij sobie, kiedy najlepiej Ci się uczyło, w pełnym skupieniu i uważności? Ja osobiście nocą przy małej lampce. Może u ciebie jest podobnie?

Porozmawiaj z innymi

Jeśli wciąż nic nie wiesz, nie masz pomysłu, nie dostrzegasz ani sensu swoich celów nie masz wizji i nie wiesz, jak powinna ona wyglądać – porozmawiaj z innymi.

Podziel się swoimi przemyśleniami z przyjaciółmi lub swoim mentorem albo psychologiem.

Często rozmawiam z Klientami o ich wizji i celach, bo bez jasności, gdzie i po co idziemy nie dojdziemy tam… Zwykle jest tak, że już samo wypowiadania na głos jest cenne i daje przestrzeń twoim myślom być usłyszanym.

Idź!

Nawet jeśli nie masz jeszcze pełnej jasności i nie do końca wiesz, gdzie cię ta droga zaprowadzi idź!

Nie musi być perfekcyjnie, by okazało się idealnie.

Idź w tym kierunku, zrób pierwsze kroki, zobacz, jak to jest. Dowiesz się więcej dzięki robieniu rzeczy niż tylko patrzeniu na nie lub rozmyślanie na ich temat. Na przykład, kiedy zaczęłam pracować nad swoją misją, stawałam się coraz bardziej świadoma siebie i coraz lepiej rozumiałam siebie. 

Może za kilka lat będę miał jeszcze większą jasność, ale nie zamierzam na to czekać, aby podjąć realizować to co mam w głowie tu i teraz. Zacznij się ruszać i ucz się na tym. Tak jak ja.

Podsumowując

Aby mieć świadomość, że jesteś jak zabłąkana owieczka, która nie wie co i jak i dokąd, określ jasno swoje cele i wizje w ważnych dla siebie obszarach. Aby to zrobić znajdź na to czas, miejsce i zapisz swoje przemyślenia.

Porozmawiaj z ludźmi, którzy są Ci przychylni i wspierający, zacznij działaś nawet w nieidealnych warunkach ulepszając swoją wizję. 

Zastanów się teraz, jakie obszary twojego życia potrzebują jasności? W jaki sposób brak jasności wpływa na ciebie i osoby wokół ciebie? Czy jesteś gotowy, aby stworzyć przestrzeń, aby uzyskać przejrzystość?

Jeśli wciąż masz ciemno przed oczami i ogarnia Cię niepewność wypełnij formularz, który znajdziesz w opisie tego materiału, a ja skontaktuję się z tobą i jeśli dasz mi zielone światło pomogę stworzyć Ci jasne cele i wizję.

Jeśli chcesz posłuchać, możesz zrobić to tutaj:

Przeczytaj także:

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej