667871236

Chcę wplatać w moją codzienność spokój, radość, beztroskość i uważność. I tak od pewnego czasu, tylko dla mnie powstawała emocjonalna lista doświadczeń. Taka lista zadań na dany miesiąc, dzięki której realizując z niej zadania wplatam w codzienność emocje, które lubię doświadczać. I to działa… dlatego dzisiaj chcę się moją listą podzielić z Tobą. Zachęcić zarazem do stworzenia swojej. Zapraszam ✨


Emocjonalna Lista Doświadczeń – Kamila Kozioł

Zdrowie psychiczne w czerwcu. Jak o siebie zadbać?

Gdy na myśl przywołuję czerwiec od razu czuję zapach koszonej trawy, przekwitających lilaków, rozwijających się rododendronów i bzykających pszczół. Pierwsze letnie słońce ogrzewa moje ramiona i nogi do kolan, bo wciąż to jeszcze nie jest klimat wakacyjny.

Jak w każdym miesiącu i czerwcem pragnę się zachwycać. Pragnę łapać chwilę tego miesiąca na różne sposoby, dlatego dziś zapraszam Cię do mojego intymnego a zarazem wychodzącego z szuflady projektu, który skrzętnie ukrywałam przed Tobą i innymi osobami w mojej społeczności. Intymny, bo własny, bo przemyślany, zgodny z potrzebami.

Zapragnęłam, abyś Ty też taki miała.


Dołącz do szkolenia, dzięki któremu wzmocnisz samoświadomość. Skorzystaj z poniższych opcji!


Lista Emocjonalnych Doświadczeń

Dziś zapraszam Cię do stworzenia listy doświadczeń emocjonalnych na czerwiec. Mam wrażenie, że czerwiec ma w sobie wszystko. Zapach truskawek, trochę lata, wciąż mokra wiosna. Jest wspaniale! Czerwiec to też miesiąc mocno zabiegany, jeśli żyjesz i pracujesz w standardowym rytmie.

Może marzysz już o wakacjach, a może masz nadzieję, że zdążysz przed wakacyjną przerwą z tym wszystkim, co masz do zrobienia? Być może masz podobnie, ja przeplatam te wszystkie ważne rzeczy drobnymi przyjemnościami, delektowaniem się wiosennymi smakami czy przysłuchiwaniem się niezwykłym dźwiękom natury.

O to chodzi w życiu.

Emocje, które budują balans między codziennością a przyjemnością. Brzmi dobrze?

Jak zrobić Emocjonalną Listę Doświadczeń?

Chciałabym Ci zaproponować w czerwcu realizację takich zadań, które przygotują Cię do cieszenia się latem ale też zadbają o uważność już teraz.

Oczywiście, jako właświcielka firmy, mama, psycholog wiem, jak ważne jest zakończenie niektórych projektów, odhaczanie kolejnych rzeczy do zrobienia. Mimo to chcę podkreślić, fakt zadbania o drobne przyjemności. Z A W S Z E.

adbaj o to, aby czerwiec był czasem realizacji zadań i przygotowywania się do nieco spokojniejszego lata. Daj sobie szansę na kończenie projektów, odhaczanie kolejnych rzeczy do zrobienia, ale też nie zapominaj o drobnych przyjemnościach między jedną rzeczą a drugą. Zapewnij sobie maksymalny komfort na czas wakacji, ale też zadbaj o to, aby czerwiec dał Ci kilka momentów na złapanie oddechu.

Dzisiaj chcę zaprosić Cię do zadbania o swoje przeżycia w czerwcu.

Moja lista emocjonalnych przeżyć

Emocjonalna Lista doświadczeń

Jak zrobić własną Listę Emocjonalnych Doświadczeń?

Sprawa jest prosta a instrukcja łatwa. Zastanów się, jak dodać magii temu miesiącowi. Pomyśl o tym, co możesz zrobić, aby poczuć się lepiej w tym czasie.

Zwykle okazuje się, że potrzebujemy niewiele: cichego wieczoru, książki z kategorii literatury pięknej, gorącej kawy, samotnego spaceru. Marzymy o tym, a wciąż nie realizujemy. Może to jest czas na realizację?

Weź Pamiętnik Emocji, planner, lub kalendarz. Na jednej ze stron wypisz co najmniej 5 aktywności, dodających magii Twojemu życiu. Jeśli nie masz pomysłów rozejrzyj się w bliższym i dalszym otoczeniu. To mogą być aktywności w domu ale też w bliskiej okolicy.

Dodaj do Listy również przynamniej jedną rzecz, które odkładasz na później.


Nowości w moim sklepie!

Dołącz do uczestniczek kursów, czytelniczek książek lub indywidualnych Klientek! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam.


Kamila, co mi da taka Lista Emocjonalnych Doświadczeń?

To pytanie jest zasadne. Ja też nie lubię robić rzeczy dla picu. Zawsze podkreślam, aby do życia podchodzić zdroworozsądkowo. Chodzi o to, aby swojemu życiu dodać prawdziwego życia. Nie tylko gonić za realizacją, choć to fajne… ale życia dla ciągłego myślenia na przód, powoduje, że zapominamy żyć tu i teraz.

Jeśli realizujesz emocjonalną listę doświadczeń wiem, że nawet jeśli niektóre plany nie idą pomyślnie nawet upadniesz czy poniesiesz porażkę, będziesz mieć zawsze poczucie, że masz w życiu dobre chwile. Dla mnie to cholernie ważne.


Działasz ze mną? Jak wygląda Twoja lista emocjonalnych doświadczeń? Czego chciałabyś doświadczyć w czerwcu? Zostaw komentarz poniżej!


Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej