667871236

Wiem, że większość wielkich mówców motywacyjnych powie Ci „jasne, rzut tą robotę! Możesz wszystko, jesteś panią własnego losu!” Ale wiem, że to nie jest takie proste… No więc, jak polubić swoją pracę i co zrobić? Zapraszam!

Włącz subskrypcję jednego z moich kanałów np. You Tube, Fan Page na Facebooku lub Instagram, aby być na bieżąco i być informowaną o nowych video, live’ach, promocjach czy nowych produktach.

Obejrzyj video!

Transkrypcja

Chociaż możesz nie pałać wielką miłością do swojej pracy, a na ten moment nie możesz je rzucić w pieruny (tak mówiła moja kochana babcia Marysia) to możesz wykorzystać moje sposoby, na to, jak ją polubić, mimo, że nie czujesz ogromnego spełnienia i masz już całkowicie dość tego tu i teraz.

Zastanów się dlaczego nie znosisz Swojej Pracy?

Być może Twoje oczekiwania są zbyt wysokie?

Patrząc wstecz na moją pierwszą pracę, myślę, że tworzyłam sobie wiele problemów. Chciałem, żeby moja praca mnie uszczęśliwiała, uskrzydlała i byłą jedną wielką pasją ….albo spodziewałam się, że da mi coś, czego nie mogła mi dać: spokoju…

Nawet teraz, gdy pracuję dla siebie i czuję się dobrze w mojej pracy, sama praca nie zawsze mnie uszczęśliwia i daje spokój…. I to jest w porządku, ponieważ już tego nie oczekuję.

Jeśli oczekiwania jednak nie są u ciebie za wysokie to może jest to problem z nastawieniem się?

Zwykle jest tak, że to nie siorbanie herbaty przez koleżankę z pracy wywołuje prawdziwą burzę, ale coś co siedzi w Twojej głowie. Kiedy zaczynasz nie lubić swojej pracy, zajmij się problemami, które możesz tworzyć w głowie. Ważne jest, aby wziąć odpowiedzialność i nie zrzucać całej winy na swoje miejsce pracy lub współpracowników.

Ważne pytania, które być może pomogą Ci polubić pracę lub nastawić się do niej bardziej przychylnie:

 • Czy jestem niezadowolona z powodu moich oczekiwań?
 • Czy powinnam zacząć myśleć bardziej pozytywnie?
 • Co powinnam zmienić?
 • Jak mogę się bardziej zaangażować, aby sprawiło mi to radość?
 • Jak mogę stworzyć własne poczucie satysfakcji z życia bez polegania tylko i wyłącznie na pracy?

Przemyśl moje pytania, bo odpowiedzi mogą być kluczem do pogodzenia się z pracą.

Pamiętaj, że nie mówię, abyś  siedziała na siłę w tej pracy i nie widziała, żadnej innej możliwości. Uważam, że powinnaś na trzeźwo ocenić swoje oczekiwania, korzyści i unikać dużej presji otoczenia i tego trendu, że wszystko, co robisz ma być pasją i zachwytem.

Grupa Kamili Kozioł na Facebooku: Kobieta Wartościowa DOŁĄCZ TERAZ!

Czy twoi współpracownicy są beee?

Czasami to, co myślisz o pracy, naprawdę nie ma z tobą nic wspólnego. Są chwile, kiedy twoja praca (a dokładniej ktoś, z kim pracujesz) sprawia, że ​​twoje życie zawodowe jest obciążające lub stresujące.

Wszyscy spotkaliśmy marudzącego Piotrka, krytykujące Adama i przygnębioną Anię, którzy sprawiają, że czujesz się niedoceniana lub nieszanowana. Miałam do czynienia z wymagającymi ludźmi, którzy nie szanowali mojego czasu, którzy patrzyli na mnie z góry i nie ufali mi, że wykonam dobrze swoją pracę.

Tego typu ludzie mogą sprawić, że Twoja praca będzie nie do zniesienia i nie można tego zmienić po prostu poprzez „ pozytywne myślenie ”.

Jak Sobie Radzić, Gdy Nienawidzisz Swojej Pracy

Jak więc radzisz sobie z wieloma czynnikami, które mogą wpływać na Twoje relacje z pracą? Niezależnie od powodu nielubienia swojej pracy, oto kilka sposobów radzenia sobie z tą sytuacją:

Kiedy czujesz się niespełniona:

 • Idź na całość. 
 • Rozpocznij projekt poboczny. 
 • Dalsza edukacja. 
 • Kiedy czujesz się przytłoczona
 • Twórz rytuały
 • Być zorganizowana
 • Postaw na swoim – stwórz jasne nieprzekraczalne granice

Kiedy twoja praca to piekło:

 • Umieść ogłoszenie
 • Stwórz plan wyjścia

Powiązane artykuły, których nie możesz przeoczyć:

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej