667871236

Życie było jest i będzie stresujące. Jakie nawyki należy pielęgnować, aby zachować spokój? Jednym ze sposobów to nie zarządzanie stresem a stresorami. Co jeszcze? Sprawdź to video

Jak się mniej stresować? Jak zachować spokój? Psychologia dla kobiet.

Włącz subskrypcję jednego z moich kanałów np. You Tube, Fan Page na Facebooku lub Instagram, aby być na bieżąco i być informowaną o nowych video, live’ach, promocjach czy nowych produktach.

Jak się mniej stresować?

Niestety, wiele nawyków, w które wpadamy w czasie stresu, tylko pogarsza nasz stres na dłuższą metę:

  • Martwienie się prowadzi do paniki i chronicznego niepokoju.
  • Niepewne sytuacje prowadzą do zwątpienia.
  • Zwlekanie prowadzi do wstydu i niskiej samooceny.

I zgadnij, co dzieje się ze stresem, gdy pomnożysz go przez lęk i wstyd? Zgadza się: jest gorzej — dużo gorzej.

Nowości w moim sklepie!

Dołącz do uczestniczek kursów, czytelniczek książek lub indywidualnych Klientek! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam.

Podczas gdy złe nawyki nasilają stres, dobre nawyki chronią Cię przed nim.

Co oznacza, że ​​jeśli chcesz zdrowo radzić sobie ze stresem, potrzebujesz zbudować lepsze nawyki. Potrzebujesz nawyków, które ochronią Cię przed stresem, zanim on zapanuje. Dzięki czemu Twój umysł będzie spokojny i skupiony.

Poniżej znajdują się 4 nawyki, które pomogą Ci zachować spokojną głowę, gdy czujesz, że świat wokół Ciebie rozpada się na kawałki. Pamiętaj jednak, że każda zmiana wymaga czasu. Wprowadzanie nawyków nie robi się w jeden dzień. Daj sobie czas, przestrzeń i prawo do zwątpienia.

Rozpocznij pracę nad stresem ze mną w ramach indywidualnych konsultacji psychologiczno-coachingowych

Zarządzaj stresorami, nie stresem!

Ponieważ jestem psychologiem, ludzie są szczególnie zszokowani, gdy słyszą, jak mówię, że radzenie sobie ze stresem to zwykle strata czasu.

Oczywiście mówię to w ten sposób, aby uzyskać maksymalne zaskoczenie i zdobyć ich uwagę… ale naprawdę w to wierzę. Ale zanim zagłębimy się w pytanie, dlaczego, potrzebuję wyjaśnić Ci kluczowe rozróżnienie:

Stres to Twoja reakcja na stresor. A stresor to wszystko, co powoduje reakcję stresową.

Zobacz różnicę? Stresory są przyczyną, a stres jest skutkiem .

Jak zachować spokój i się mniej stresować? – video

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej