667871236

Większość z nas wie, że granice są kluczem do szczęśliwszych, zdrowszych relacji, są one również niezbędne dla Twojego własnego zdrowia emocjonalnego i dobrego samopoczucia. Ale jak je wyznaczyć? Hiperkonkretność i egzekwowanie to dwie z pięciu zasad. Jakie są jeszcze?

Granice osobiste 

Granice to wytyczne, zasady lub ograniczenia, które tworzysz w celu określenia bezpiecznych i dopuszczalnych sposobów zachowania wobec Ciebie przez inne osoby oraz sposobu, w jaki sposób zareagujesz, gdy ktoś przekroczy te granice. 

Są zbudowane z mieszanki wniosków, przekonań, opinii, postaw, przeszłych doświadczeń i społecznego uczenia się.  Granice są niezbędne dla zdrowych relacji i zdrowego życia. Wyznaczanie i utrzymywanie granic to umiejętność.

Dowiedz się więcej

Włącz subskrypcję jednego z moich kanałów np. You TubeFan Page na Facebooku lub Instagram, aby być na bieżąco i być informowaną o nowych video, live’ach, promocjach czy nowych produktach.

Nowości w moim sklepie!

Dołącz do uczestniczek kursów, czytelniczek książek lub indywidualnych Klientek! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam.

5 zasad wyznaczania granic – video

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej