667871236

Czy Mama i Businesswoman się wyklucza? Trzy lata temu, gdy zaszłam w ciążę zastanawiałam się, jak to będzie? Jak połączę kilka ról w moim życiu? Bo w końcu każdy z nas, w tym ja, pełni różne role. Czy mogę spełniać się w każdej roli? Czy w każdej roli mogę dać z siebie 100%? Na ile jest to w ogóle możliwe?

Mama Businesswoman Jak połączyć te role

Jestem Mamą dwuipółletniego Jakuba. We wrześniu po raz drugi zostanę Mamą – Aleksandry. Jestem również Przedsiębiorczą Kobietą – właścicielką firmy coachingowej. Jestem także Autorką książek (Dziennik coachingowy , W poczuciu własnej wartości i Pamiętnika Emocji.) Oprócz tych ról jestem również Żoną, Córką i Przyjaciółką. W każdej roli mam swoje obowiązki i czynności, jakie powinnam wykonywać i jakie chcę wykonywać.

 

Ale nie oszukujmy się, można starać się być perfekcyjnie zorganizowaną, jeśli finanse pozwalają – mieć osoby do pomocy, ale nie zawsze nam się uda.

 

Nie wszystko toczy się zgodnie z planem. Nie mamy na wszystko wpływu. Choroby dzieci, nagła awaria samochodu, rezygnacja Klienta ze współpracy, czy nawet sprzątnięta sprzed nosa inwestycja, którą chciałaś kupić. No cóż – takie życie. Pozostaje nam siłowanie się z godzeniem ról, łataniem dziur i poszukiwanie balansu i równowagi w tym niezrównoważonym czasowo świecie.

W moim życiu wiele się dzieje: opiekuję się synem w ciągu dnia, poszukuję nowej inwestycji, pracuję, wydaję kolejną książkę (W poczuciu własnej wartości), prowadzę sesje coachingowe, dekoruję kącik dla nowego członka naszej rodziny, sprzątam, gotuję, robię zakupy… A przy tym wszystkim jestem w 9 miesiącu ciąży.

 

Mama Businesswoman – Jak znaleźć na wszystko czas i dbać o każdą rolę w swoim życiu?

Znam swoje role życiowe, znam obowiązki, jakie wiążą się z pełnieniem tych ról i wiem, które dwie role są dla mnie najważniejsze. To im poświęcam najwięcej energii i staram się dbać i pielęgnować je najlepiej, jak potrafię. O inne role, które również są dla mnie ważne, zajmuję się nimi wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

Kiedy wiesz, jakie role pełnisz w swoim życiu łatwiej jest Ci określić, jakie masz w związku z nimi obowiązki, zadania czy nawet przywileje. Stworzenie listy ułatwi Ci zaplanowanie czasu na nie i oddelegowanie tych, które mogą zrobić inni. Deleguję niektóre obowiązki, aby mieć czas na te zadania, których nikt inny nie może wykonać i uzyskuję czas na pełnienie innych ról.

Ty też ustal, jakie role  pełnisz w życiu? Stwórz listę swoich ról i obowiązków. Obok każdego obowiązku wpisz, kto może to zrobić za Ciebie, a za co chcesz być odpowiedzialna tylko Ty. Takie zagłębienie się w siebie i swoje role pozwoli Ci decydować o Twoim życiu. Jeśli tego nie zrobisz prawdopodobnie będziesz mieszanką swoich emocji wobec samej siebie i sumy opinii innych osób na Twój temat. To zdecydowanie nie jest odpowiedzialne i świadome życie, a jedynie świadoma ignorancja swoich potrzeb.

 

Znam swoje role życiowe, znam obowiązki, jakie wiążą się z pełnieniem tych ról i wiem, które dwie role są dla mnie najważniejsze. To im poświęcam najwięcej energii i staram się dbać i pielęgnować je najlepiej, jak potrafię. O inne role, które również są dla mnie ważne, zajmuję się nimi wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

 

Realizowanie naszych codziennych ról w oderwaniu od naszych wewnętrznych pragnień i potrzeb bardzo szybko się spalimy, zmęczymy i ocenimy nasze życie, jako pasmo trudności. Dlatego wiem, czemu pracuję, dlaczego opiekuję się synem, dlaczego piszę książki i robię dwudaniowe obiady dla całej rodziny. Wszystko to dzieje się za sprawą wartości, jakie są dla mnie ważne.

 

Mama Businesswoman – Wartości są podstawą naszego życia

 

Praca – niezależność, Syn – szczęście, pisanie książek – dzielenie się z innymi. Czy to, co Ty robisz zgodne jest z Twoimi wartościami? Ja nie muszę pracować, ja chcę, ja nie muszę iść z synem na spacer – ja chcę… Znajomość swoich wartości pozwala na trafne decyzje i działania, na które mam ochotę i jestem zmotywowana.

Jestem przedsiębiorcza = mam dzień zaplanowany Tak, żeby zrobić wszystko i położyć się spać o 22.20 dzień musi być zaplanowany. Wiem, o której wstanę, co zjemy na śniadanie, co na obiad, co zrobimy do południa i popołudniu, kiedy będę pracować i co dokładnie zrobię w ramach pracy. Mam ustalone zadania z wyprzedzeniem do wykonania z orientacyjnym czasem, jaki na to powinnam poświęcić.

 

Słucham siebie i robię to, co dla mnie ważne. Zadaję sobie często pytanie: Czy to co teraz robię pozwala mi dość do miejsca, w którym chcę być? Czy to co teraz robię jest dla mnie ważne? Jeśli nie jest tak, jak chcę to działam inaczej. Daję sobie prawo do zmian decyzji i działań, odkrywania nowego, szukania innych dróg.

Nowości w moim sklepie!

Dołącz do uczestniczek kursów, czytelniczek książek lub indywidualnych Klientek! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam.

Planując, najpierw wpisuję plany związane z rodziną. To ułatwia mi znalezienie balansu pomiędzy największymi rolami życiowymi Mama vs. Kobieta Przedsiębiorcza.

Potwory czasowe – jak radzi sobie z nimi Mama Businesswoman

Pokonałam potwory czasowe. Inaczej pochłaniacze czasu. Facebook, co 5 minut sprawdzanie poczty, telewizor, sprzątanie – ciągłe układanie. To zabiera mnóstwo czasu. Pocztę sprawdzam dwa razy na dzień. Facebook jeden raz dziennie i w tym zaplanowana są działania marketingowe na moim funpage. Telewizor… właściwie się kurzy. Ponieważ w nim nie znajduję dla siebie inspirujących treści więc w większości tygodnia jest wyłączony. Czasem służy za duży komputer z Internetem i wtedy z mężem oglądamy coś z sieci. Zastanów się, ile czasu poświęcasz na Facebooka, czy telewizor. W jaki sposób z tego korzystasz? Co to wnosi do Twojego życia? Jeśli nic wartościowego, albo po prostu nic – ogranicz do minimum, do zera.

Czy wiesz, że …

Polki są jednymi z najbardziej przedsiębiorczych Europejek – wynika z danych przedstawionych we wstępie raportu “Zawód – prezeska!”. W Polsce już co trzecia firma była założona i jest prowadzona przez kobietę (33,4 proc.), co plasuje nas w czołówce Europy (średnia to 31 proc.).

Zdrowa wielozadaniowość to moje drugie imię.

Zdrowa wielozadaniowość to moje drugie imię. Co mogę, robię za jednym razem. Kiedy „robię” obiad nie muszę stać i patrzeć, jak gotują się ziemniaki przez 25 minut. W tym czasie mogę np. zrobić pranie, pozamiatać, albo zwyczajnie pobawić się z synem. Łącząc różne obowiązki oszczędzam czas na inne zadania. Zwyczajnie nie siedzę i nie marudzę. Po prostu działam. Skoro podjęłam decyzję, to działam. W zgodzie ze sobą i swoimi wartościami. Z szacunkiem dla siebie innych. Jestem taka, jaka chcę być i łączę role życiowe na takich zasadach, jakie są dla mnie ważne i możliwe do zrealizowania. To daje mi szansę na zadowolenie.

Macierzyństwo jest cudownym stanem miłości i kobiecego spełnienia, ale niewiele kobiet zestawia to z dokonaniami, które ma na swoim koncie.  Ten ogromny wysiłek i poświęcenie dla kilku ważnych ról w życiu jest niezwykły. Jestem dumna, że jestem Mamą, Żoną i Businesswoman.

Miej świadomość dokąd możesz zajść w życiu, kiedy masz tę siłę i umiejętność organizacji i szukania rozwiązań w każdej sytuacji.

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej