667871236

Sylwia Rudek Matuszczak

Sylwia Rudek-Matuszczak – Ceniona Kobieta, kandydatka do Sejmiku Województwa Śląskiego, bezkonkurencyjna Kierownik działu doradztwa i szkoleń marketingu w Górnośląskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, gdzie wynegocjowała wiele doskonałych projektów unijnych. Dzieli się swoją opinią na temat książki “W poczuciu własnej wartości. Zbuduj swoją wewnętrzną siłę”

Książka „W poczuciu własnej wartości. Zbuduj swoją wewnętrzną siłę” to pozycja która mimo swej lekkości stylu w jakim jest napisana, skłania do głębokich refleksji.

Często nie mamy czasu zastanowić się nad sobą, własnymi potrzebami, tym co dla nas ważne. Czasami czujemy się  nieszczęśliwe, ale nie wiemy dlaczego ani jak ten stan zmienić. W pracy zawodowej często spotykam kobiety które mają niskie poczucie własnej wartości i już z samego tego powodu nie walczą np. o lepsze stanowisko, o lepsze traktowanie i o szacunek dla siebie i tego co robią. Tą książkę chciałabym polecić szczególnie tym osobom. Treści poukładane są w sposób, który pozwala przechodzić płynnie od jednego aspektu do drugiego.

Dzięki zawartym w niej ćwiczeniom, każdy czytelnik może sam, w dogodnym dla siebie momencie, przepracować kolejny temat, dzięki któremu poznaje coraz lepiej samego siebie, swoje zalety, potrzeby, cele i wartości. Ćwiczenia są z pozoru proste, ale poprawne ich wykonanie często wymaga czasu i głębokich przemyśleń. Ale warto ten czas znaleźć. Warto zdobyć się na najgłębszą szczerość względem siebie, bo tylko takie poznanie i zrozumienie własnego „ja” może przybliżyć do bycia szczęśliwszym i spełnionym. Może okazać się że napotkamy na obszar/problem który samemu ciężko jest „przepracować”. Wówczas warto poszukać pomocy, np. mentora czy coacha, i nie ma powodu wstydzić się tego. Ale niewątpliwie lektura tej książki i rzetelne przerobienie ćwiczeń będą nam pomocne przed takim spotkaniem.

Pomimo że książka dedykowana jest kobietom, w moim odczuciu jest równie dobra dla mężczyzn. Dlatego pragnę zachęcić Was to znalezienia czasu na jej przeczytanie i na podróż „w głąb siebie”. Z pewnością nie będzie to czas stracony, a co ważniejsze będzie to czas na który każdy z nas zasługuje.

 

Chcę dowiedzieć się więcej na temat książki