667871236

Równowaga emocjonalna to umiejętność unikania bycia przytłoczoną emocjami, jakie codziennie przeżywasz. Bycie zrównoważoną emocjonalnie nie oznacza, że ​​nie masz trudnych i intensywnych emocji – oznacza to, że masz z nimi zdrowy związek. Jak taki związek polega? Zapraszam Cię na video o 4 nawykach zrównoważonych ludzi

Czy równowaga emocjonalna to kwestia szczęścia?

Wiele osób uważa, że ​​poczucie równowagi emocjonalnej to kwestia szczęścia… Takie osoby mówią:

 • Mają dobre geny i nie stresują się tak wszystkim, jak ja
 • Tą są chodzący optymiści, którzy mają ciągle motywacje do działania
 • Mają taką osobowość i się nie denerwują

Równowaga emocjonalna to umiejętność unikania bycia przytłoczoną emocjami, jakie codziennie przeżywasz. I chociaż ma to związek z twoją genetyką i temperamentem, wymaga to szerszego spojrzenia i wyjaśnienia… Bycie zrównoważoną emocjonalnie nie oznacza, że ​​nie masz trudnych i intensywnych emocji – oznacza to, że masz z nimi zdrowy związek.

W tym video:

 • Na czym polega związek z emocjami?
 • Jakie 4 nawyki warto w sobie wypracować, aby być bardziej stabilną emocjonalnie?
 • Jakie z nawyków jest moim ulubionym nawykiem?
 • Co znaczy równowaga emocjonalna?
 • I, najlepsze, jaki cytat Marta Aureliusza zrobił na mnie największe wrażenie i dotyczy emocji, myśli i duszy?

Włącz subskrypcję jednego z moich kanałów np. You Tube, Fan Page na Facebooku lub Instagram, aby być na bieżąco i być informowaną o nowych video, live’ach, promocjach czy nowych produktach.

Zapraszam Cię na video o 4 nawykach zrównoważonych ludzi:

Częściowa transkrypcja

Bycie zrównoważonym emocjonalnie oznacza to, że masz zdrowy związek z emocjami i potrafisz traktować je jak przyjaciół.

Na przykład:

 • Równowaga emocjonalna nie oznacza, że ​​nigdy się nie denerwujesz.
 • Równowaga emocjonalna nie oznacza, że ​​nigdy się nie smucisz. 

Na szczęście zdrowszy związek z emocjami to coś, co możesz stworzyć. A najlepszym sposobem, jaki znam to stworzenie zdrowych nawyków emocjonalnych.

Jak być zrównoważoną emocjonalnie? Wsłuchaj się w swoje myśli i zweryfikuj je.

Pamiętaj, że myślenie i percepcja jest motorem dla Twoich myśli: Jeśli czujesz niepokój, to dlatego, że się martwisz. Jeśli czujesz się zła, to dlatego, że już przeżuwających . Jeśli czujesz się smutna, to dlatego, że zastanawiałaś się nad czymś, co straciłaś.

Konsekwencje tego są dość proste – jeśli chcesz bardziej zrównoważonych emocji, potrzebujesz bardziej zrównoważonych myśli. Oczywiście, najtrudniejsze w myślach jest to, że nie zawsze masz nad nimi kontrolę…

[…]

Nowości w moim sklepie!

Dołącz do uczestniczek kursów, czytelniczek książek lub indywidualnych Klientek! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam.

Drugi nawyk osób zrównoważonych emocjonalnie – Zaakceptowanie bolesnych uczuć

Oczywiście, bez względu na to, jak bardzo potrafisz odpuszczać myśli, które Ci nie służ to nadal będziesz odczuwać trudne emocje:

 • Każdy czasami się denerwuje.
 • Wszyscy czasami są smutni.
 • Każdy czasami się stresuje.

Ale to, czy emocja jest trudna i znośna, czy rozdzierająca i przytłaczająca, często sprowadza się do jednego sprzecznego z intuicją sekretu… (opis w video)

[…]

Kiedy opierasz się na swoich trudnych emocjach, uznając je i akceptując, pozwalasz im być zauważonym – i to uspokaja intensywność emocji. Ale kiedy zaczynasz atakować lub uciekać od bolesnych emocji, nasilasz je i przedłużasz ich uczucie.

Jak być stabilną emocjonalnie? 3 nawyk: umiejętność wyznaczania (i egzekwowania) granic.

My ludzie jesteśmy niezwykle społecznymi istotami. To jest pozytywna informacja i negatywna. Przetrwaliśmy i rozwijaliśmy się jako gatunek przez setki tysięcy lat, ponieważ jesteśmy wyjątkowo dobrzy we współpracy. Jednym z powodów, dla których tak dobrze współpracujemy, jest to, że jesteśmy ze sobą zestrojeni.

[…]

Biorąc pod uwagę to wszystko, ten jeden fakt o naturze ludzkiej nie powinien być dla Ciebie najmniejszym zaskoczeniem:

Bardzo zależy nam na tym, co myślą o nas inni ludzie!

To oczywiste, że tak, prawda ?! Złożone hierarchie społeczne i układy oparte na współpracy nigdy nie byłyby możliwe, gdybyśmy nie byli zmuszeni do ciągłego myślenia o naszych relacjach z innymi.

[…]

Intensywne niezrównoważone reakcje emocjonalne prawie zawsze w jakiś sposób dotyczą innych ludzi. 

Jeśli chcesz uzyskać większą równowagę emocjonalną, musisz być w stanie asertywnie komunikować swoje pragnienia i potrzeby oraz wyznaczać zdrowe granice. Asertywna komunikacja oznacza, że ​​jesteś pewna siebie prosząc o to, czego chcesz (lub czego nie chcesz) w sposób uczciwy i pełen szacunku.

Wyznaczanie zdrowych granic oznacza, że ​​chcesz pokazać ludziom, czego nie będziesz tolerować. I co ważne, jesteś gotowa narzucić tę granicę faktycznym zachowaniem i konsekwencjami.

Ostatni nawyk, o którym chcę ci powiedzieć to mój ulubiony – samoopieka i nadanie jej priorytetu!

Zauważyłam, że lubimy mówić, nasz mózg, nasze ciało i dusza. Tak, jakby mózg nie był elementem ciała. Ale jest! Oznacza to, że zdolność twojego mózgu do dobrego funkcjonowania – w tym do regulowania i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i wynikającymi z nich emocjami – zależy od dobrego funkcjonowania twojego ciała. No bo spójrz:

Kto jest bardziej skłonny do autorefleksji i uzasadniania swojego gniewu, zamiast agresywnie atakować innych?

 • osoba, która ma 4-5 godzin niespokojnego snu każdej nocy,
 • czy osoba, która konsekwentnie śpi 7-8 godzin każdej nocy?

Trudno NIE być ciągle rozdrażnioną i nieobliczalną emocjonalnie, jeśli nie śpisz dobrze!

Twoja zdolność radzenia sobie z trudnymi emocjami zależy od tego, czy potrafisz zadbać o siebie. Ludzie zrównoważeni emocjonalnie nie doświadczają mniej lub mniej intensywnych emocji niż reszta z nas. Zamiast tego są lepiej przygotowani do radzenia sobie z emocjami, z którymi się spotykają. A głównym powodem jest to, że traktują siebie jako priorytet w swoim życiu.

Podsumowując – równowaga emocjonalna i 4 nawyki

Równowaga emocjonalna to umiejętność uniknięcia przytłoczenia trudnymi uczuciami. Wynika to z pielęgnowania zdrowego związku z emocjami. Jeśli chcesz poczuć się bardziej zrównoważona emocjonalnie, pracuj nad wbudowaniem w swoje życie następujących nawyków:

 • Kontrolowanie obniżających nastrój myśli.
 • Zaakceptuj bolesne uczucia.
 • Wyznacz zdrowe granice.
 • Traktuj priorytetowo samoopiekę.

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej