667871236
Rozmowa Rozwojowa z Kamilą Kozioł #5 – Prokrastynacja, jak przestać zwlekać?

Podobno wszyscy odwlekamy, ale jedni z nas lepiej sobie z tym radzą, inni słabiej. Jak to jest?

Rozmowa Rozwojowa z Kamilą Kozioł to cykl spotkań na żywo na FanPage Kamili, na którym dzieli się wiedzą i doświadczeniem w budowaniu i wzmacnianiu swojej wewnętrznej siły, poprawy komunikacji, zwiększania zadowolenia z życia i szukania balansu pomiędzy rozwojem a radością z „tu i teraz”.

Prokrastynacja jest wyzwaniem, z którym zmierzamy się teraz, zmierzaliśmy się kiedyś lub będziemy się zmierzać. Ciągle walczymy z opóźnieniem, unikaniem i zwlekaniem w sprawach, które mają dla nas znaczenie. Są ważne dla nas z jakichś powodów.

W ramach tej Rozmowy Rozwojowej dowiesz się:

 • Co mówi  nauka o prokrastynacji
 • Co to jest prokrastynacja
 • Dlaczego zwlekamy?
 • Linia prokrastynacji – działanie
 • Jak przestać być Grażynką Zwlekania?
 • Technika gratyfikacji
 • Technika konsekwencji
 • Projektowania przyszłych działań
 • Określaj osiągalne cele
 • Bycie konsekwentnym: Jak wykopać z życia prokrastynację?
 • Codzienne zalecenia pani psycholog dotyczące szczytowej produktywności
Rozmowa Rozwojowa z Kamilą Kozioł #5 – Prokrastynacja, jak przestać zwlekać? Kamila Kozioł

Twoje Obecne i Przyszłe Ja

Kiedy stawiasz sobie cele – jak utrata wagi, napisanie książki czy nauka języka – w rzeczywistości planujesz swoje Przyszłe Ja. Wyobrażasz sobie, jakie ma być twoje życie w przyszłości.

Naukowcy odkryli, że kiedy myślisz o swoim Przyszłym Ja, całkiem łatwo jest twojemu mózgowi dostrzec wartość podejmowania działań przynoszących długoterminowe korzyści. Przyszłe Ja ceni sobie długoterminowe nagrody, może zaczekać.

ALE, podczas gdy Przyszłe Ja może wyznaczać cele, to tylko Obecne JA może podejmować działania. Kiedy nadejdzie czas na podjęcie decyzji, nie będziesz już dokonywać wyboru dla swojego przyszłego JA. Teraz jesteś w chwili obecnej, a twój mózg myśli o teraźniejszym czasie, o Obecnym JA. Naukowcy odkryli, że Obecne Ja naprawdę lubi natychmiastową gratyfikację – natychmiastowe nagrody, natychmiastową przyjemność, a nie długoterminową spłatę.

Sprzeczność pomiędzy Ja Obecnym a Przyszłym

Tak więc Obecne Ja i Przyszłe Ja są często w sprzeczności z sobą. Przyszłe Ja chce być piękne, posługiwać się wieloma językami, mieć świetną pracę i i sprawne ciało, ale Obecne Ja chce pączka albo wino. Albo wino i pączka.

 Jasne, każdy wie, że już dzisiaj powinnaś jeść zdrowo, aby uniknąć nadwagi w ciągu 10 lat. Ale Twoje obecne JA patrzy na tu i teraz. I tu i teraz nie masz nadwagi, nie masz cukrzycy nie masz problemów z sercem.

Zapraszam Cię do polubienia mojego FanPage i kanału YouTube, bądź na bieżąco.

https://www.instagram.com/p/B3WIDdvIRgB/?hl=pl
Obserwuj Mnie na Instagramie

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej