667871236

Urok osobisty, jak go wyćwiczyć_

Czy wiesz, że około 85% sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym to umiejętność komunikacji, empatia, umiejętność negocjacji i przekonywania do własnego zdania? Teraz rozumiesz, dlaczego tak ważne jest posiadanie uroku osobistego. Owa inteligencja społeczna – jak nazywają psycholodzy – ma ogromną wartość. Na nasze szczęście można ją rozwijać. Poniżej poznasz ćwiczenia, które ułatwią Ci pracę nad swoim urokiem osobistym.

Osobiście sama rozwijam i pracuję nad urokiem osobistym każdego dnia. Biorąc pod uwagę powyższe dane, warto abyś i Ty nad nim pracowała. Kiedyś przeczytałam, że Ci co stoją w miejscu cofają się, bo inni idą ciągle do przodu. Chcesz się cofać, czy być z przodu?

Jeśli posiadasz urok osobisty masz otwarte drzwi do osiągnięcia swojego sukcesu. Ludzie od Ciebie chętniej kupują, przekonują się łatwiej do Twojego zdania, otwarci są na współpracę i myślą o Tobie bardzo pozytywnie. 

Seymour St. John mówił, że gdy tylko na twarzy Johna F. Kennedy’ego pojawiał się uśmiech, roztaczał on wokół siebie czar. Ty też tak możesz! Teraz weź do ręki długopis i narysuj linię poziomą, na jednym krańcu napisz 1 a na drugim 10.
Teraz odpowiedz sobie na pytania:

 • Jaki jest Twój aktualny stopień uroku osobistego? (wartość 10 oznacza doskonały).
 • Jaki stopień uroku osobistego chciałbyś uzyskać?

Poproś swojego znajomego o ocenę Twojego uroku osobistego. To co usłyszysz od niego jest oceną obiektywną i prawdziwą. Teraz jesteś gotowa do pracy!

Ćwiczenie pierwsze. Znajdź przykład

Kiedyś zastanawiałam się, jak to jest, że jedne osoby są bardziej czarujące od drugich. Dlaczego tak się dzieje? Co ma osoba czarująca, a czego nie ma osoba, która nie potrafi do siebie przekonać innych? Na podstawie tych pytań, potrafiłam uczyć się uroku osobistego i technik wykorzystywanych przez Anię (osobę czarującą z mojego otoczenia). Ty też tak zrób.

 • Kto w Twoim otoczeniu jest czarujący?
 • Co robi, że jest czarująca?
 • W jaki sposób wywiera wpływ na innych?
 • Co robi, żeby kogoś oczarować?

Odpowiedzi przełóż na swój model i wykorzystaj go, aby stać się bardziej czarującym, przekonywującym i godnym podziwu człowiekiem. W trakcie świątecznych spotkań możesz ćwiczyć nowy model osoby czarującej.

Ćwiczenie drugie. Autentyczna radość z kontaktu.

Lubisz rozmawiać z osobami, które autentycznie cieszą się na możliwość rozmowy z Tobą? Pewnie, jak każdemu sprawia to przyjemność. To widać, jak dana osoba uśmiecha się radośnie. Ten autentyczny entuzjazm udziela się wtedy i Tobie. Wykorzystaj to podczas rozmów. Faktycznie bądź zadowolona z kontaktu z kimś.

Wyobraź sobie, że nie widziałaś tej osoby od wieków, a zawsze chciałaś wiedzieć, co u niej słychać, jak się jej powodzi, jak żyje. To wyobrażenie spowoduje u Ciebie autentyczną ciekawość i radość ze spotkania tej osoby. Ćwicz to na swojej rodzinie, na przyjaciołach, na znajomych i na tych, których w rzeczywistości spotkasz po latach. Zobaczysz, że ich oczy też rozpromienieją ze spotkania z Tobą. Będziesz wtedy osobą niezwykle czarującą.

Ćwiczenie trzecie. Bądź uważna.

Dobra, ile kobiet przyzna się do takiego scenariusza?:

 • Kobieta: „znów mnie nie słuchasz”
 • Mężczyzna: „słucham przecież”
 • K: „nieprawda, nic mnie nie słuchasz”
 • M: „no słucham przecież. Mów dalej!”
 • K: „tak?! co teraz powiedziałam?!”

Czego zabrakło? UWAGI. Uwaga podczas rozmowy ma ogromną wartość. Urok osobisty wymaga uwagi podczas słuchania. Być może ten Mężczyzna będzie w stanie zacytować każde słowo tej Kobiety, ale ona nie czuła się w centrum uwagi, kiedy mówiła.

Abstrahując od stereotypowych stwierdzeń, że kobiety mówią dużo, długo i czasem zupełnie nieistotne rzeczy. Jeśli chcesz być osobą czarującą, potrzebujesz słuchać uważnie. Potwierdzaj i zapewniaj, że jesteś zaangażowany w rozmowę z daną osobą. Kontakt wzrokowy, obrócenie się w kierunku rozmówcy, przechylenie głowy, przytakiwanie (tak, rozumiem, naprawdę?, coś takiego!), dopytywanie, prowadzenie dyskusji są oznakami uważnego słuchania. To na prawdę nie jest trudne, a działa cuda.

Czy zauważyłeś już, że w uroku osobistym nie chodzi o tajemnicze sztuczki? To na prawdę nie jest trudne!

Ćwiczenie czwarte. Sedno uroku osobistego.

Celem każdej Twojej rozmowy, jako towarzysza w rozmowie, jest wydobywanie z rozmówcy wszystkiego, co najlepsze. Praw komplementy, podziwiaj za starania i osiągnięcia.Rozmawiaj o tym, co dla drugiej osoby ważne. Zadawaj pytania: „co wtedy zrobiłeś?”, „jak się z tym czułeś?” , „co o tym myślisz?”. Dzięki takim pytaniom dowiesz się więcej na temat rozmówcy, jego przemyśleń i działań. Możesz wtedy się dużo nauczyć a otwarty umysł to cecha charakterystyczna osób czarujących.Jak widzisz, nie trudno być osoba czarującą.

Prawdziwy sens rozmowy tkwi w wydobywaniu mądrości innych zamiast okazywania własnej. La Bruyere

Kilka naprawdę prostych technik, zwrócenie uwagi na nie w trakcie rozmów z innymi pozwoli Ci opanować je do perfekcji. Gwarantuję Ci, że ludzie będą z Tobą chętnie nawiązywać rozmowę.

Popatrz na swoją skalę z początku i zobacz, jak wspiąłeś się na niej. Zapytaj swojego znajomego, jak według niego polepszyłeś swój urok osobisty.

Życzę Ci uroku, czaru i umiejętności przekonywania do siebie wszystkich ludzi. Wierzę, że potrafisz osiągnąć swój cel.