Vlog #10 – 3 rodzaje poczucia własnej wartości – Kamila Kozioł

Być może zdarzyło Ci się myśleć o sobie dobrze, bez względu na okoliczności. Albo krytykowałaś się za sytuację na którą miałaś ograniczony wpływ. Być może doświadczasz bycie z siebie dumną ale tylko w chwilach, kiedy wszystko idzie po Twojej myśli. To właśnie poczucie własnej wartości. Ale w różnych odsłonach.

Poczucie własnej wartości to najważniejszy wyznacznik osobowości człowieka.

W psychologii stosuje się wiele terminów, które są używane zamiennie na określenie poczucia własnej wartości. Inne terminy stosowane to, np.: obraz siebie, schemat „Ja” albo samoocena.

Czy pewność siebie to to samo, co poczucie własnej wartości?

Poczucie własnej wartości nie jest pewnością siebie – choć często w Internecie osoby nieznające tematu, zajmujące się psychologią tylko hobbistycznie wprowadzają – nas – czytelników w błąd.

Poczucie własnej wartości czyli inaczej samoocenę można potraktować jako względnie stabilną postawę wobec samej siebie.

Kamila Kozioł
Vlog #10 – 3 rodzaje poczucia własnej wartości – Kamila Kozioł

Najlepszą drogą do modyfikacji swojego poczucia własnej wartości jest poznanie siebie.

Możesz to zrobić dzięki mojej książce „W poczuciu własnej wartości”, w której zawarłam ćwiczenia zwiększające samoocenę i poznanie oraz jest podzielona na cztery głównej obszary, które należy wzmacniać, jeśli chcesz podnieść swoje poczucie własnej wartości.

Możesz też użyć dziennika coachingowego, który każdego dnia uczy Cię systematyczności, a zadane w nim pytania pomagają Ci odkryć samą siebie i poznać się lepiej.

Jeśli jeszcze do tej pory nie polubiłaś mojego fanpage, na którym cyklicznie pojawiają się live’y, nie subskrybujesz mojego YouTuba lub kanału z podcastami, zrób to teraz!

Dziękuję.

Kamila Kozioł Coaching - psycholog, coach kobiet, poczucie własnej wartości

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości.
Jako
psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie.
Jestem
współautorką książki: Dziennik coachingowy. 365 pytań od Twojego coacha i W poczuciu własnej wartości.
Przeprowadziłam ponad
1500 godzin coachingowych, 800 doradczych, kilkadziesiąt szkoleń.
Jako ekspert zostałam
zaproszona do telewizji TVN24BIS oraz TVP2, oraz do udzielenia wywiadów, m.in Numer1, Women’s Health, Joy, Business Woman & Life i inne.
Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych.