667871236
Vlog #10 – 3 rodzaje poczucia własnej wartości – Kamila Kozioł

Być może zdarzyło Ci się myśleć o sobie dobrze, bez względu na okoliczności. Albo krytykowałaś się za sytuację na którą miałaś ograniczony wpływ. Być może doświadczasz bycie z siebie dumną ale tylko w chwilach, kiedy wszystko idzie po Twojej myśli. To właśnie poczucie własnej wartości. Ale w różnych odsłonach.

Poczucie własnej wartości to najważniejszy wyznacznik osobowości człowieka.

W psychologii stosuje się wiele terminów, które są używane zamiennie na określenie poczucia własnej wartości. Inne terminy stosowane to, np.: obraz siebie, schemat „Ja” albo samoocena.

Czy pewność siebie to to samo, co poczucie własnej wartości?

Poczucie własnej wartości nie jest pewnością siebie – choć często w Internecie osoby nieznające tematu, zajmujące się psychologią tylko hobbistycznie wprowadzają – nas – czytelników w błąd.

Poczucie własnej wartości czyli inaczej samoocenę można potraktować jako względnie stabilną postawę wobec samej siebie.

Kamila Kozioł
Vlog #10 – 3 rodzaje poczucia własnej wartości – Kamila Kozioł

Najlepszą drogą do modyfikacji swojego poczucia własnej wartości jest poznanie siebie.

Możesz to zrobić dzięki mojej książce “W poczuciu własnej wartości”, w której zawarłam ćwiczenia zwiększające samoocenę i poznanie oraz jest podzielona na cztery głównej obszary, które należy wzmacniać, jeśli chcesz podnieść swoje poczucie własnej wartości.

Możesz też użyć dziennika coachingowego, który każdego dnia uczy Cię systematyczności, a zadane w nim pytania pomagają Ci odkryć samą siebie i poznać się lepiej.

Jeśli jeszcze do tej pory nie polubiłaś mojego fanpage, na którym cyklicznie pojawiają się live’y, nie subskrybujesz mojego YouTuba lub kanału z podcastami, zrób to teraz!

Dziękuję.

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej