667871236

Nie zamiataj ważnych spraw pod dywan. Kamila Kozioł

Wnioski po sesji coachingowej, to krótkie około 3 minutowe podsumowanie z ważnym przekazem od coacha Kamili Kozioł. Ten cykl video służy motywacji, inspiracji i przemyślenia swoich zachowań i nawyków w omawianym przez Kamilę Kozioł obszarze.

Na spotkaniach często Klienci wypracowują sobie doskonałe rozwiązania ich problemów. Wnioski, jakie ja albo Klient wyciągniemy są często ogólne i odnoszą się do wielu problemów wielu ludzi. Ponieważ to ważne, aby inspirować i dzielić się z innymi swoja wiedzą robię to właśnie dla Was w postaci takich krótkich video.

Zapraszam Cię do wysłuchania tego odcinka, wyciągnięcia wniosków i inspiracji. Jeśli interesuje Cię ten temat i chcesz więcej informacji o nim, daj znać w komentarzu. Spełnię Twoją prośbę!

Pod video znajdziesz wersję tekstową

Cześć tu Kamila Kozioł. Jestem psychologiem, akredytowanym coachem i autorką dwóch książek rozwojowych. Dziś w tym video, tak jak w poprzednich video, chcę podzielić się wnioskami po sesji coachingowej, jaką ostatnio prowadziłam i zapadła mi w pamięci. Otóż wnioskiem po sesji było hasło:

Nie zamiataj pod dywan ważnych spraw.

Nawet jeśli w wielu obszarach odnosisz sukcesy, albo w jakimś jednym konkretnym i skupiasz  się na nich przez większość swojego dnia, miesiąca lub kwartału to istnieje ryzyko, wciąż będziesz odczuwać ciężar spraw niezałatwionych. Ba, często gęsto takie mocne angażowanie się w inny obszar jest rodzajem ucieczki od ważnych tematów, które nie zostały przepracowane.

Sytuacja jest o tyle poważna, że może komplikować sprawy związane np. z umiejętnością  cieszenia się z odnoszonych sukcesów, czy niepopełniania błędów, które mogą być związane z tymi ważnymi sprawami, które zostały zamiecione pod dywan.

Co zatem zrobić?

Nic nie przychodzi łatwo i skoro od dłuższego czasu starasz się o czymś zapomnieć, albo udawać, że tego nie ma, to praca nad tym tematem do łatwych nie będzie należeć. Ale czas poświęcony na przepracowaniu obszarów, które ciążą Ci w życiu da Ci niesamowitą siłę do pracy w przyszłości. Chcę zaznaczyć, że przepracowanie oznacza profesjonalną pomoc psychologa albo terapeuty. A samo przepracowanie nie zawsze sprowadza się do jakiegoś wyjątkowo aktywnego działania. Może być to forma zrozumienia tego, co się zadziało, albo samej akceptacji danej sytuacji, wyciągniętych wniosków i lekcji na przyszłość.

Łatwiej być zadowoloną z życia, kiedy w każdym obszarze naszego życia potrafimy sobie radzić. I mówię “radzić sobie” w pełni świadomie. Bo muszę tutaj zaznaczyć, że przekonanie, że  szczęście jest naturalną i oczywistą konsekwencją braku cierpienia czy życiowych trudności jest błędne. Zdecydowana większość z nas boryka się z trudnościami dnia codziennego.

Dlatego umiejętność radzenia sobie ze stresem,  emocjami i porażkami jest kluczowe by zwiększyć swoje poczucie szczęścia. A w szczególności poradzenie sobie z problemami, które są od dłuższego czasu.

Zatem, bez względu co osiągniesz, coś w stopy będzie Cię uwierać, dopóki nie posprzątasz bałaganu spod dywanu, po którym sama chodzisz. A Ty jak duży bałagan zamiotłaś pod dywan? Zostawiam Cię z tym pytaniem.

Dziękuję Ci za posłuchanie tego video do końca!

Pozdrawiam Cię serdecznie.