Nie zamiataj ważnych spraw pod dywan. Kamila Kozioł

Wnioski po sesji coachingowej, to krótkie około 3 minutowe podsumowanie z ważnym przekazem od coacha Kamili Kozioł. Ten cykl video służy motywacji, inspiracji i przemyślenia swoich zachowań i nawyków w omawianym przez Kamilę Kozioł obszarze.

Na spotkaniach często Klienci wypracowują sobie doskonałe rozwiązania ich problemów. Wnioski, jakie ja albo Klient wyciągniemy są często ogólne i odnoszą się do wielu problemów wielu ludzi. Ponieważ to ważne, aby inspirować i dzielić się z innymi swoja wiedzą robię to właśnie dla Was w postaci takich krótkich video.

Zapraszam Cię do wysłuchania tego odcinka, wyciągnięcia wniosków i inspiracji. Jeśli interesuje Cię ten temat i chcesz więcej informacji o nim, daj znać w komentarzu. Spełnię Twoją prośbę!

Pod video znajdziesz wersję tekstową

Cześć tu Kamila Kozioł. Jestem psychologiem, akredytowanym coachem i autorką dwóch książek rozwojowych. Dziś w tym video, tak jak w poprzednich video, chcę podzielić się wnioskami po sesji coachingowej, jaką ostatnio prowadziłam i zapadła mi w pamięci. Otóż wnioskiem po sesji było hasło:

Nie zamiataj pod dywan ważnych spraw.

Nawet jeśli w wielu obszarach odnosisz sukcesy, albo w jakimś jednym konkretnym i skupiasz  się na nich przez większość swojego dnia, miesiąca lub kwartału to istnieje ryzyko, wciąż będziesz odczuwać ciężar spraw niezałatwionych. Ba, często gęsto takie mocne angażowanie się w inny obszar jest rodzajem ucieczki od ważnych tematów, które nie zostały przepracowane.

Sytuacja jest o tyle poważna, że może komplikować sprawy związane np. z umiejętnością  cieszenia się z odnoszonych sukcesów, czy niepopełniania błędów, które mogą być związane z tymi ważnymi sprawami, które zostały zamiecione pod dywan.

Co zatem zrobić?

Nic nie przychodzi łatwo i skoro od dłuższego czasu starasz się o czymś zapomnieć, albo udawać, że tego nie ma, to praca nad tym tematem do łatwych nie będzie należeć. Ale czas poświęcony na przepracowaniu obszarów, które ciążą Ci w życiu da Ci niesamowitą siłę do pracy w przyszłości. Chcę zaznaczyć, że przepracowanie oznacza profesjonalną pomoc psychologa albo terapeuty. A samo przepracowanie nie zawsze sprowadza się do jakiegoś wyjątkowo aktywnego działania. Może być to forma zrozumienia tego, co się zadziało, albo samej akceptacji danej sytuacji, wyciągniętych wniosków i lekcji na przyszłość.

Łatwiej być zadowoloną z życia, kiedy w każdym obszarze naszego życia potrafimy sobie radzić. I mówię „radzić sobie” w pełni świadomie. Bo muszę tutaj zaznaczyć, że przekonanie, że  szczęście jest naturalną i oczywistą konsekwencją braku cierpienia czy życiowych trudności jest błędne. Zdecydowana większość z nas boryka się z trudnościami dnia codziennego.

Dlatego umiejętność radzenia sobie ze stresem,  emocjami i porażkami jest kluczowe by zwiększyć swoje poczucie szczęścia. A w szczególności poradzenie sobie z problemami, które są od dłuższego czasu.

Zatem, bez względu co osiągniesz, coś w stopy będzie Cię uwierać, dopóki nie posprzątasz bałaganu spod dywanu, po którym sama chodzisz. A Ty jak duży bałagan zamiotłaś pod dywan? Zostawiam Cię z tym pytaniem.

Dziękuję Ci za posłuchanie tego video do końca!

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Dołącz do mojej grupy na Facebooku!

Już jest moja grupa na Facebooku. Bez reklam, bez spamu. Idea jest jedna - wpieramy się wzajemnie w budowaniu poczucia własnej wartości i pewności siebie. 

Dołącz teraz!