667871236

Wnioski po sesji coachingowej, to krótkie około 3 minutowe podsumowanie z ważnym przekazem od coacha Kamili Kozioł. Ten cykl video służy motywacji, inspiracji i przemyślenia swoich zachowań i nawyków w omawianym przez Kamilę Kozioł obszarze.

Na spotkaniach często Klienci wypracowują sobie doskonałe rozwiązania ich problemów. Wnioski, jakie ja albo Klient wyciągniemy są często ogólne i odnoszą się do wielu problemów wielu ludzi. Ponieważ to ważne, aby inspirować i dzielić się z innymi swoja wiedzą robię to właśnie dla Was w postaci takich krótkich video.

Zapraszam Cię do wysłuchania tego odcinka, wyciągnięcia wniosków i inspiracji. Jeśli interesuje Cię ten temat i chcesz więcej informacji o nim, daj znać w komentarzu. Spełnię Twoją prośbę!

Pod video znajdziesz wersję tekstową

Cześć tu Kamila Kozioł,

Jestem psychologiem, akredytowanym coachem i autorką dwóch książek “Dziennika coachingowego” napisanego wspólnie z Kamilą Rowińską i “W poczuciu własnej wartości.” napisanego z Anną Kosińską. W ramach mojej działalności być może mieliśmy okazję spotkać się na  warsztatach, albo wspólnie pracowaliśmy w ramach sesji coachingowych lub doradczych. Za pomocą Skype lub na żywo.

W tym video chcę podzielić się z Tobą wnioskami po sesji coachingowej. Dzisiejsza myśl przewodnia to:

OKREŚLENIE CELU ŻYCIOWEGO TRWA

Internet huczy od chwytliwych tytułów w stylu “określ swój cel w 5 krokach”, albo “wystarczy 20 minut na określenie misji życiowej” albo “trzy pytania do określenia celu życiowego”. Wszystkie tego typu artykuły można między bajki włożyć. Jako psycholog i coach z doświadczeniem wiem, że to absolutne uproszenie graniczące z wielkim kłamstwem.

Do określenia misji lub celu życiowego są potrzebne pytania, ćwiczenia – to oczywiste tak pracuje coach – nie sugeruje a pytam. Ale nawet jeśli na pierwszym spotkaniu czyli po około 60 minutach wykluje się jakaś myśl, jakaś idea to nie oznacza, że to już jest to.

Następuje czas weryfikacji, “przespania się z tym”, doświadczenia, dookreślenia. Po tym zawsze pojawia się demotywacja, chęć powrotu do stanu sprzed sesji – bo przecież wcześniej było przyjemnie i nic nie trzeba było robić ani się psychicznie przestawiać. Później znów motywacja rośnie i można precyzować misję lub cele.

Jeśli szukasz coacha albo psychologa, z którym chcesz określić swoje cele życiowe, misje lub kierunek rozwoju a ta osoba mówi Ci, że przepracujecie to na jednym spotkaniu, to wiedz, że ta osoba nie ma pojęcia o czym mówi. I nie ma co inwestować czasu i pieniędzy.

Określanie misji trwa. Nie oczekuj, że po jednym spotkaniu czy po jednej samodzielnej próbie będziesz miała określony cel. Na rzeczy naprawdę ważne trzeba trochę poczekać i trzeba je przepracować.

Dziękuję Ci za uwagę.