667871236

Zobacz wywiad, w którym opowiadam o kobiecości. Dzień Kobiet to dzień, w którym większość z nas otrzymuje kwiaty, prezenty i są szczególnie zauważane przez innych. Ale czy tak powinno być?  Czy kobiecość powinna uwidaczniać się tylko 8 marca?

Wyniki jednej z ankiet pokazują, że Dzień Kobiet jest wciąż dla co trzeciej zapytanej Polki świętem doceniającym kobiety. Dla 25% respondentek to dzień, w którym mężczyźni mogą się wykazać, 21% postrzega go jako relikt przeszłości, a 17% badanych uważa, że jest to święto bez większego znaczenia.

Posłuchaj wywiadu przeprowadzonego przez Magdalenę Głowalę redaktorkę portalu Motivita.pl:

Działaj tak, aby inni przy Tobie odkrywali w sobie nowe i piękne. Podziękuj samej sobie, głośno przed lustrem, za to, co robisz a co jest dla Ciebie ważne. Doceniaj siebie każdego dnia. Poczujesz się silniejsza i szczęśliwsza.

Droga Kobieto, pamiętaj, że jesteś wspaniała, wyjątkowa, niepowtarzalna i mądra. Jesteś warta tego, aby Cię kochać i szanować – rób to zawsze, nie zapominaj o sobie. Bądź dla siebie cennym skarbem i pielęgnuj siebie, jak największy skarb.

Twoja wyjątkowość i wartość wychodzi ponad liczby, like’i na Facebooku, serduszka na Instagramie i kolekcje butów, szminek, sukienek… Be względu na to, co o sobie myślisz, jakie obecnie prowadzisz życie, czy ono się rozpada, czy właśnie jesteś na szczycie, czy Ci się układa, czy wszystko idzie w złym kierunku, zasługujesz na to by być kochaną i szanowaną.

Jeśli i ty znajdujesz się przed zmianą poczucia własnej wartości, koniecznie przeczytaj moją książkę “W poczuciu własnej wartości. Zbuduj swoją wewnętrzną siłę.”

Kamila Kozioł