667871236

Skoro czytasz ten wpis na blogu prawdopodobnie jesteś entuzjastką rozwoju osobistego. I skoro go czytasz, to prawdopodobnie zauważasz, że rozwój sam w sobie nie ma sensu. Rozwój ma sens, gdy jest osobisty, zaplanowany i zamierzony. Ale jak go określić? Co zrobić, aby nie kopiować pomysłów innych, tylko znaleźć swoje? Pomoże Ci w tym mój arkusz PDF – Plan Rozwoju Osobistego – PRO.

Plan Rozwoju osobistego Kamila Kozioł
Plan Rozwoju osobistego Kamila Kozioł

Jak stworzyć Plan Rozwoju Osobistego?

PEwnie tak jak Ty, tak i ja mam rzeczy, które chcę zmienić w sobie i aktywnie nad nimi pracuję. Są też obszary mnie, których tak naprawdę nie chcę zmieniać.

Problem polega na tym, że rozwój osobisty to nie tylko nauka. Łatwo jest kupić i przeczytać (choć to już trudniejsze) wszystkie dostępne poradniki i odsłuchać wszystkie kursy dot. samoopieki, ale faktyczne wykorzystanie tego, czego się uczysz, nie zawsze jest tak łatwe. A jeśli nie wdrażamy tego, czego się uczymy, tak naprawdę nie rozwijamy się.


Pobierz PRO – Planer Rozwoju Osobistego


  • Może chcesz dokonać zmian, ale nie wiesz od czego zacząć. 
  • Może robi się to zbyt przytłaczające, aby wprowadzić wszystkie zmiany, które chcesz. 
  • Może na początku jesteś podekscytowana, ale potem tracisz z oczu cele, które chcesz wprowadzić.

Jeśli możesz odnieść się do któregokolwiek z tych stwierdzeń, potrzebujesz Planu Rozwoju Osobistego, który utrzyma Cię na właściwej drodze. W tym poście dzielę się tym, jak możesz wziąć wszystkie rzeczy, które chcesz zmienić i stworzyć praktyczny Plan Rozwoju Osobistego, aby to urzeczywistnić. Co Naprawdę Oznacza Rozwój Osobisty

Rozwój osobisty to coś więcej niż czytanie poradników i polubienie postów z cytatami na Instagramie. To coś więcej niż tylko medytacja i detoksykacja pokoju za pomocą palo santo.

U swoich podstaw rozwój osobisty obejmuje poprawę nawyków, zachowania, postawy i działań. Obejmuje samodyscyplinę i zaangażowanie w siebie , nawet jeśli tak naprawdę nie lubisz siebie.

Aby naprawdę rozwijać się jako osoba, musisz aktywnie pracować nad własnym rozwojem, zamiast próbować przyswajać wszystkie porady dotyczące samopomocy, z którymi się spotykasz.

Najważniejszą częścią rozwoju osobistego jest samoświadomość. Aby się zmienić, potrzebujesz znać swoje mocne i słabe strony. Potrzebujesz również zdrowego sposobu myślenia , który zachęca cię do poprawy i pracy, zamiast wierzyć, że nic już nie jesteś w stanie zrobić.

PAMIĘTAJ: Nie możemy zmienić tego, co nam się przytrafiło, ale możemy dokonywać wyborów i decyzji, które pomogą nam w przyszłości.

Jak napisać Plan Rozwoju Osobistego?

Mocno wierzę w podejmowanie działań w celu wprowadzenia zmian. Ulepszenie tych części siebie, których często starasz się unikać, wymaga poważnej pracy. W tym miejscu do gry wkracza osobisty plan rozwoju.


Plan Rozwoju Osobistego to narzędzie, które pomoże Ci określić, co chcesz zmienić, abyś mógł to zrobić. Chcesz stworzyć własną? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, i pobierz bezpłatny arkusz , który pomoże Ci przejść przez cały proces.


Jak wygląda dla Ciebie rozwój osobisty?

Mam nadzieję, że ten post zachęcił Cię do podjęcia działań. Upewnij się, że masz bezpłatny arkusz i opracuj swój własny plan rozwoju osobistego.

Kamila Kozioł – zabieram Cię w podróż wzmacniającą Twoje poczucie własnej wartości. Jako psycholog, dyplomowany trener i certyfikowany coach pomagam kobietom rozumieć, że wartość noszą w sobie, nie na sobie. Jestem autorką trzech książek psychologiczno-rozwojowych. Zapraszam Cię do odkrycia Twoich wartości, wizji i misji, bo wierzę, że każdy ma w życiu coś do spełnienia dla siebie i innych. Dowiedz się o mnie więcej